Ocenimy.com - ocena stron i blogów

Regulamin

Przeczytaj regulamin

Zapoznaj się z zasadami przyjmowania zupełnie nowych stron do oceny i poznaj kryteria oceniania.
Zgłoś stronę

Zgłoś stronę

Zapisz się do darmowej oceny, podając adres swojej strony oraz informacje na jej temat.
Zgłoś stronę

Czekaj na ocenę

Poczekaj, aż twój serwis zostanie oceniony - dostaniesz maila od razu, gdy tak się stanie!

Zwiedzamstadiony.pl – nie wychodząc z domu!

Data dodania Oceniono Tagi Tagi: , , , Kategoria Kategoria: Inne

Zwiedzam

Każdy fan piłki nożnej chciałby pochwalić się swoim kolegom, że był na jakimś stadionie czy też po prostu zabłysnąć wiedzą na temat wybranej areny piłkarskiej. Nie każdy jednak ma możliwość zobaczenia jej na żywo. Fanom polskiej piłki nożnej z pomocą spieszy serwis Zwiedzamstadiony.pl, który – jak sama nazwa mówi – oferuje możliwość wirtualnego spaceru po popularnych stadionach piłkarskich w Polsce.

Zalety

 

Pomysł na stronę był bardzo dobry – w Polsce nie brakuje zagorzałych kibiców piłki nożnej, a i pseudokibice mogą skorzystać i ominąć zakaz stadionowy. W przenośni 😉 Samo wykonanie również bardzo dobre – całość jest schludna i w wystarczającym stopniu czytelna. W dodatku kod również jest czytelny, uporządkowany. Autor zastosował nagłówki w odpowiednich miejscach, a menu jest listą (<li>), czyli wszystko jest takie, jakie powinno być. Strona jak najbardziej spełnia swoją funkcję, dostarczając informacji na temat stadionów. W dodatku informacji okraszonych zdjęciami.
 

Wady

 

Wad nie ma wiele, jednakże do paru drobiazgów dla przyzwoitości wypadałoby się przyczepić. Tło strony przy szerszych monitorach zaczyna się nieładnie powtarzać. Zdjęcia stadionów, dla lepszego efektu, mogłyby być większe – nie pozwala na to box z treścią, ale co to za problem skorzystać z czegoś w stylu Lightboxa? Formularz w dziale kontaktowym pozostawia wiele do życzenia – czerwony kolor z połączeniem białego textarea nie działa zbyt dobrze. Przez to pole z treścią jest praktycznie niewidoczne. Dla lepszej nawigacji moim zdaniem logo powinno być w całości klikalne. Tekst w treści jak dla mnie jest zbyt mały – można się z nim nieco pobawić.

<meta name="Language" content="pl" />

Język zdefiniowałeś już w tagu html.

<meta name="Robots" content="All" />

Wartość domyślna, nie ma sensu tego pisać.

<link rel="shortcut icon" href="favicon.ico" type="image/x-icon" />

Tu zacytuję: „shortcut is not a valid link relation”. Zmień jeszcze DOCTYPE, gdyż Transitional jest mocno przestarzały.

<h2><span>EURO 2012 - Polska</span></h2>

Po co zamykać to jeszcze w spanie?
 

Podsumowanie

 

Zwiedzamstadiony.pl to strona jak najbardziej zasługująca na uwagę. Wykonanie porządne, choć bez fajerwerków, pozwala zapoznać się z treścią w sposób łatwy i szybki. Prosta nawigacja, sporo zdjęć i brak przekombinowanych elementów stanowią siłę tego miejsca.

Adres strony: zwiedzamstadiony.pl.

Dodaj komentarz