Ocenimy.com - ocena stron i blogów

Regulamin

Przeczytaj regulamin

Zapoznaj się z zasadami przyjmowania zupełnie nowych stron do oceny i poznaj kryteria oceniania.
Zgłoś stronę

Zgłoś stronę

Zapisz się do darmowej oceny, podając adres swojej strony oraz informacje na jej temat.
Zgłoś stronę

Czekaj na ocenę

Poczekaj, aż twój serwis zostanie oceniony - dostaniesz maila od razu, gdy tak się stanie!

Znajdzpracodawce.pl – w założeniach prosto i czytelnie

Znajdź Pracodawcę
Data dodania Oceniono Tagi Tagi: , , , Kategoria Kategoria: Inne

Istnieje wiele portali skierowanych do pracodawców. Mogą tam ogłosić się i napisać, jakich pracowników potrzebują – wtedy to do pracownika należy oczywiście poszukiwanie odpowiedniej oferty oraz trud związany z przeglądaniem setek ofert. Czy jednak koniecznie musi być w taki właśnie sposób? Czy pracodawca, chcąc pozyskać dobrego pracownika, nie może tak naprawdę sam się wysilić i poszukać go? Z pomocą w tym przychodzi serwis Znajdzpracodawce.pl – czy jednak swoją funkcję spełnia w sposób wzorowy?

 Przede wszystkim należy powiedzieć, że strona wygląda bardzo ubogo. Założeniem było zapewne dostarczenie użytkownikom czytelnych treści, jednak w takiej formie to zdecydowanie nie działa – reklamy bardzo odwracają uwagę od niezwykle niewielkiego tekstu, a na stronie głównej trochę brakuje wyszukiwarki ofert, która powinna być centralnym punktem serwisu.

Skoro już rozmawiamy na temat wyszukiwarki trzeba powiedzieć, że bardzo ciężko się z niej korzysta. Chcąc przetestować jej działanie wpisałem kilka większych miast (Łódź, Kielce, Wrocław) – żadnego z nich nie udało mi się znaleźć. Po kilkunastu próbach znalezienia jakiejkolwiek oferty odpuściłem. Brakuje świeżo dodanych ogłoszeń, które z pewnością ułatwiłyby poruszanie się po serwisie i zwiększyły atrakcyjność. Brakuje również kategorii ogłoszeń do przeglądania. Sama wyszukiwarka, a na pewno w takiej formie, nie wystarcza.

Przeglądając stronę nie mogłem oprzeć się wrażeniu, że jest to jakaś zapleczówka. Wyjątkowo nieciekawe (jak dla mnie artykuły) i brak intuicyjności sprawiają, że stronę opuszcza się szybciej, niż się na nią wchodziło. Po co na niej bowiem siedzieć, skoro będąc pracodawcą nie można znaleźć żadnego pracownika?

Kod strony również nie należy do najbardziej przejrzystych. Widoczny na gołe oko divitis daje się we znaki, a jak na tak mało skomplikowaną stronę liczba pustych elementów jest stanowczo zbyt duża. Ogólnie rzecz jednak ujmując na tle całości można powiedzieć, że kod wypada (… niech będzie) przeciętnie.

Podsumowując: moja wizyta na Znajdzpracodawce.pl zdecydowanie nie należała do najprzyjemniejszych. Ujrzałem witrynę, po której hula pustka, zupełnie nieciekawą i ubogą w funkcje, które są absolutną podstawą dla tego typu serwisu. W takiej formie gwarantuję, że strona nie zdziała zbyt wiele na rozwijającym się rynku pracy.

Swoją drogą czy to nie powinno być Znajdźpracownika?

Stronę można przejrzeć na: znajdzpracodawce.pl.

Moja ocena:

Dodaj komentarz