Ocenimy.com - ocena stron i blogów

Regulamin

Przeczytaj regulamin

Zapoznaj się z zasadami przyjmowania zupełnie nowych stron do oceny i poznaj kryteria oceniania.
Zgłoś stronę

Zgłoś stronę

Zapisz się do darmowej oceny, podając adres swojej strony oraz informacje na jej temat.
Zgłoś stronę

Czekaj na ocenę

Poczekaj, aż twój serwis zostanie oceniony - dostaniesz maila od razu, gdy tak się stanie!

Zespolklaxon.cba.pl – zawsze jest ten pierwszy raz

Wesele
Data dodania Oceniono Tagi Tagi: , , , Kategoria Kategoria: Inne

Każdy od czegoś zaczynał swoją przygodę z tworzeniem stron Internetowych. Nie każdy natomiast chce tę przygodę kontynuować. Niektórzy chcą po prostu zaistnieć w sieci, by ktoś – nawet przez przypadek – mógł ich zauważyć. Obecnie każdy może mieć stronę. Czy to dobrze? Nawet bardzo! Zespolklaxon.cba.pl to – na pierwszy rzut oka – pierwsze dzieło kogoś, kto zajął się jej stworzeniem. Jako że ja jeszcze pamiętam czasy moich pierwszych stron, z radością ocenię i tę.

Od razu po wejściu widać, że autor został zauroczony wszelkiego rodzaju kursami, dodatkami typowo na blogi i innymi „bajerami”. Strona została oparta na darmowej domenie, to niestety muszę powiedzieć – zapewne przez to tuż po wejściu wyskakuje reklama. Przede wszystkim muszę zwrócić uwagę na tło strony. Jest ono koszmarne – nie dość, że non stop się świeci i jarzy, to w znakomity sposób sprawia, że strona jest kompletnie nieczytelna. A czy o to chodzi? Zdecydowanie nie! Kiepsko została dobrana typografia, która również czyni stronę nieczytelną. Tutaj tekst jest mniejszy, tu większy. Wszystko na hura, bez większego przemyślenia. Logo – najważniejsza część strony – zostało mocno skompresowane. Widoczna jest tak zwana „pikseloza”, co działa dość odpychająco.

Bardzo fajnie, że na stronie znajduje się dużo zdjęć – to zdecydowanie podnosi jej wartość, zwłaszcza pośród potencjalnych klientów. Spodobało mi się również, że można Was posłuchać – to zawsze plus pomagający wybrać kapelę na wesele. Podstrona „linki” to jakieś nieporozumienie. Mnóstwo odsyłaczy, reklam i innych. Nie, na odbiorcę nie działa to motywująco, ani też zachęcająco. Radzę się tego pozbyć. Logo powinno być klikalne i kierować do strony głównej. Brakuje stopki, chociażby najskromniejszej. Całość powinna być ponadto wyśrodkowana – przyzwyczaiły do tego niemal wszystkie widoczne w sieci serwisy.

Ogólnie rzecz biorąc, jak na debiut, którym jak mniemam jest ta strona, „daje radę”. Każdy od czegoś zaczynał, ale pierwszym krokiem powinno być poznanie opinii znajomych na temat strony – na pewno powiedzieliby to, co ja. Kodu nie oceniam, gdyż widać, że to wszystko zostało wygenerowane jakimś generatorem. Denerwować się za bardzo nie mam ochoty, więc raczej temu przyglądał się nie będę. Radziłbym popracować nad czytelnością – czasem najprostsza strona jest ładniejsza od właśnie takich, jak ta – przebajerowanych i napakowanych niepotrzebnymi dodatkami. Oceniając przyznaję najniższą notę, bowiem daleko stronie do chociażby przeciętności. Rozumiem jednak motywy jej tworzenia – radzę się jednak zaangażować. Internet to przyszłość i nie zapominajmy o tym!

Tutaj można zajrzeć: Zespolklaxon.cba.pl

Moja ocena:

Dodaj komentarz