Ocenimy.com - ocena stron i blogów

Regulamin

Przeczytaj regulamin

Zapoznaj się z zasadami przyjmowania zupełnie nowych stron do oceny i poznaj kryteria oceniania.
Zgłoś stronę

Zgłoś stronę

Zapisz się do darmowej oceny, podając adres swojej strony oraz informacje na jej temat.
Zgłoś stronę

Czekaj na ocenę

Poczekaj, aż twój serwis zostanie oceniony - dostaniesz maila od razu, gdy tak się stanie!

Wyspagieronline.pl – czy tu są jakieś gry?

Gry online
Data dodania Oceniono Tagi Tagi: , , , Kategoria Kategoria: Rozrywka

 Ze względu na moją główny portal internetowy codziennie przeglądam całe mnóstwo witryn poświęconych różnego rodzaju grom – również tym flashowym. Muszę przyznać, że Wyspagieronline.pl to jeden z gorszych tego typu serwisów. Nie tylko dlatego, że nie działa na nim absolutnie żadna z umieszczonych gier.

Wygląd i ogólne wrażenie na temat strony

Zacznijmy od tego, jak strona tak naprawdę się prezentuje. O ile strona główna jeszcze wygląda w miarę „normalnie”, to już podstrony obfitują w różnego rodzaju reklamy, które sprawiają, że stronę przegląda się bardzo nieprzyjemnie. Autor strony namawia do klikania w reklamy – jeszcze jakby było to namówienie do „odwiedzania stron sponsorów”, nic by w tym złego nie było, ale takie zachęcanie może prowadzić do wyrzucenia z Adsense, zatem radzę to usunąć.

Na stronie widoczny jest tzw. keyword stuffing, czyli wpychanie wszędzie, gdzie można słów kluczowych. Właściwie w serwisie oprócz obrazków i tytułów nie ma nic innego, niż słowa kluczowe, co może prowadzić do bardzo nieprzyjemnych konsekwencji.

Wreszcie dotarłem do najważniejszego: na stronie nie działa żadna gra, a jedynie wyświetla się kod embed. Może się powtórzyłem, ale po co tworzyć stronę o grach niemającą żadnej gry? Słowa kluczowe, którymi wypchana jest strona sugerują jedno, jednakże wstrzymam się od komentarza na ten temat.

Warstwa kodu

Mimo, że cała strona zniechęciła mnie do spoglądania w kod, rzucę szybko okiem – być może znajdę w tym wszystkim jakieś plusy. Zaletą jest na pewno deklaracja kodowania. Z kodu jednak dowiedziałem się także, że strona jest po angielsku – a wcale nie wygląda! Favicona nie istnieje (a jest do niej odwołanie). Użyte zostały tagi HTML5, mimo, że strona została zdeklarowana jako wykonana w XHTMLu. Kod ogólnie rzecz biorąc jest chaotyczny – często szerokość i wysokość obrazków jest definiowana w tagu img jako width= i height=, podczas gdy tuż obok jest znak style=. Już po samym tym fakcie widać brak optymalizacji kodowej…

Podsumowanie

Jestem bardzo zadowolony, że mogłem wyjść z tej strony. Nie czułem się na niej dobrze, a raczej miałem wrażenie, że jestem nieproszonym gościem i nie do mnie została skierowana cała zawartość strony, a do wyszukiwarek i innych tego typu dziwadeł. Ja tu na pewno już nie wejdę.

Strona dostępna jest tutaj: wyspagieronline.pl.

Dodaj komentarz