Ocenimy.com - ocena stron i blogów

Regulamin

Przeczytaj regulamin

Zapoznaj się z zasadami przyjmowania zupełnie nowych stron do oceny i poznaj kryteria oceniania.
Zgłoś stronę

Zgłoś stronę

Zapisz się do darmowej oceny, podając adres swojej strony oraz informacje na jej temat.
Zgłoś stronę

Czekaj na ocenę

Poczekaj, aż twój serwis zostanie oceniony - dostaniesz maila od razu, gdy tak się stanie!

Webp—.pl – freelancerska niedoróbka

Data dodania Oceniono Tagi Tagi: , , , Kategoria Kategoria: Firmowe

Webp—.pl to kolejna strona opisująca usługi tworzenia stron www, którą będę miał okazję ocenić. Można więc powiedzieć, że powoli staję się ekspertem, jeżeli chodzi o tego typu strony – albo że stron tego typu powstaje po prostu bardzo wiele. Czy ta w szczególności mnie urzekła? Nie za bardzo.

Oryginalność i prostota, a raczej ich brak

Przede wszystkim muszę powiedzieć, iż robot – występujący na tej stronie w ilości trzech sztuk – widoczny był przeze mnie już setki razy. A przynajmniej takie jest moje pierwsze wrażenie – w każdym razie i tak jego zastosowanie nie jest zbytnim przejawem oryginalności. Niezwykle irytujący jest fakt, iż przemieszczając się po poszczególnych podstronach nie czujemy żadnej zmiany. Kilka razy zdarzyło mi się klikać kilka razy na element nawigacji z myślą, że zawiesiła mi się przeglądarka. Dlaczego tak się dzieje? Otóż treść podstrony dostępna jest dopiero po przewinięciu całej strony. Po co ten box z ofertą firmy na podstronach? Wystarczy na stronie głównej! Dodatkowo przechodząc na podstronę, np. „strony internetowe” mam ochotę przeczytać jej całą zawartość. W końcu to podstrona. Tymczasem, nie wiedzieć czemu, autorowi szkoda było miejsca, więc umieścił treść podstrony jako rozsuwalny element. Nie dość, że tego nie widać na pierwszy rzut oka, to na drugi też wszystkiego zobaczyć nie można. Cały projekt wywołuje u mnie efekt deja vu, aczkolwiek nie wiem, czy mam ku temu podstawy. Płynnie przechodzimy do stopki, która jest chyba większa, niż cała treść strony. Widać przerost formy nad treścią – w stopce widoczne są same perełki, mnóstwo odnośników do katalogów, jak również tagi, które chyba każdego denerwują. „Strony www Płock” – matko, widząc to mam ochotę zamknąć stronę i nigdy tu nie wracać.

Na stronie widoczny jestbrak jakiegokolwiek portfolio. Nie rozumiem, czemu autorzy nie pochwalili się swoimi pracami z innymi, ale chyba każdy ma ochotę spojrzeć na poprzednie realizacje danej firmy, nim skorzysta z jej usług. Swoją drogą: mowa jest tu o freelancerach. Nigdzie nie ma informacji kontaktowych, prostego maila czy samego napisu, z kim mamy do czynienia. Mamy się zwracać do Was Panie Robocie?

Kodowe mistrzostwo w „nieoptymalizacji”

Niestety, w warstwie kodowej nie jest również najlepiej. Nie będę mówił o przestarzałej deklaracji, bo to akurat ma najmniejsze znaczenie. Najbardziej w oczy rzuca się brak optymalizacji, co zresztą zasugerował nagłówek paragrafu. Strona korzysta z dwóch różnych bibliotek js, moo tools oraz jquery. Moje pytanie brzmi: po co? Wszystkie skrypty są oczywiście wykonywane w nagłówku, co przy szybkich łączach może być niezauważalne, ale dbajmy również o posiadaczy telefonów komórkowych, zwłaszcza z limitem transferu. Strona w większej części oparta jest na tabelkach, co jest kolejnym czynnikiem odstraszającym – a przynajmniej te osoby, które nieco się na tym znają. Dwa zamknięcia tagu body to dopełnienie całego kodu, który moim zdaniem nie jest dobrą wizytówką strony.

Jednym zdaniem…

… strona nie jest dobra, a na pewno nie, jeżeli chodzi o usługi tworzenia stron www. Moim zdaniem strona tego typu powinna świecić przykładem i dawać odwiedzającym zachętę do korzystania z usług. Podczas gdy graficznie nie jest jeszcze najgorzej, spoglądając do kodu można się nieźle zastanowić. Nie jest najgorzej – to zdanie pasuje tutaj jak ulał, ale czy witryna o tworzeniu stron nie powinna być perfekcyjna?

Dane o stronie zostały usunięte na życzenie autora. Radzimy wziąć się do roboty zamiast zarzucać nam nierzetelność 🙂

Komentarze

Jedna myśl nt. „Webp—.pl – freelancerska niedoróbka

Dodaj komentarz