Ocenimy.com - ocena stron i blogów

Regulamin

Przeczytaj regulamin

Zapoznaj się z zasadami przyjmowania zupełnie nowych stron do oceny i poznaj kryteria oceniania.
Zgłoś stronę

Zgłoś stronę

Zapisz się do darmowej oceny, podając adres swojej strony oraz informacje na jej temat.
Zgłoś stronę

Czekaj na ocenę

Poczekaj, aż twój serwis zostanie oceniony - dostaniesz maila od razu, gdy tak się stanie!

Triso.pl – imponująco i profesjonalnie

Agencja interaktywna
Data dodania Oceniono Tagi Tagi: , , , , Kategoria Kategoria: Tworzenie stron internetowych

Przed przystąpieniem do oceny strony Triso.pl myślałem, że będę miał do czynienia z kolejną nudną stroną firmową o tworzeniu stron www. Nie miałem nadziei na to, iż zobaczę coś nowatorskiego, coś z klasą. Tymczasem szokiem i zaskoczeniem okazała się dla mnie jakość wykonania tego serwisu internetowego. Jedno było pewne już po pierwszej wizycie – wyglądem serwis zdobył moje serce.

Wygląd serwisu

Nie ma nic do dodania – wygląd jest po prostu imponujący. Po raz pierwszy widzę taką dbałość o szczegóły. Jedźmy jednak po kolei. U samej góry wita nas pasek z ładnym logotypem, po przeciwległej stronie numer infolinii wraz z ładną, dopasowaną kolorystycznie ikonką. Piękna nawigacja pozioma, w której w szczególności spodobał mi się efekt rozwijania zapadnie mi w pamięć na długi czas. Co widzimy dalej? Wielki slider, który zwraca uwagę na najważniejsze elementy oferty czy promocję. Tutaj każdy obrazek i wyświetlany element został odpowiednio dobrany i ładnie komponuje się z całością. Czapki z głów. Dodatkowo na innych stronach pospolite buttony społecznościowe i funkcjonalne w postaci wysuwanych guzików zostały tutaj również odpowiednio dobrane, tworząc świetny efekt w połączeniu z całością.

Agencja

Jadąc w dół wcale nie jest gorzej – co prawda czcionka tekstu mogłaby być większa, a niektórzy narzekaliby na zbytnie przesycenie różnego rodzaju efektami, ale czy tak naprawdę to się odczuwa? Bardzo spodobały mi się ikonki zastosowane na stronie, jak również animacje widoczne po najechaniu niektórych elementów – czy to z realizacji, czy też z aktualnej oferty. Dodatkowo miła pani witająca mnie na poszczególnych podstronach z pewnością podniosła wartość merytoryczną strony.

Można stworzyć perfekcyjną „wyglądowo” stronę? Jak widać na załączonym obrazku, można! A czy może być ona również poprawna, jeżeli chodzi o kodowanie? Przyjrzyjmy się temu bliżej.

Kod strony

Bardzo schludnie wygląda nagłówek strony, jeżeli chodzi o kod. Przede wszystkim dobra deklaracja i nieduża ilość meta tagów, tak często nadużywanych w dzisiejszych czasach, działają na plus. Kilka skryptów mogłoby zostać przeniesione na koniec strony, aczkolwiek wielką wadą ich obecność w headerze nie jest.

Górna nawigacja została utworzona jako lista – tak też powinno być, więc kolejny plus. Na stronie jednak nie brakuje pustych elementów, które są zbędne. Nie wiem, czy mi się wydaje czy na stronie podwójnie zostało zdeklarowane jquery. Może się mylę. Zdecydowanie za dużo nagłówków najwyższego stopnia. Logo powinno być jedynym, lub – w razie wielkiej potrzeby – jednym z dwóch tego typu elementów. Radzę zastosować nagłówki niższego stopnia.

<span class="exo-ttl">PODĄŻAJ ZA NAMI</span>&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; 

Twardej spacji nie stosuje się do tego celu. W końcu jak byk można nadać spanowi odpowiednie argumenty, aby osiągnąć ten sam efekt. Poza tymi drobnymi niedoróbkami i brakiem altów w niektórych miejscach wszystko w kodzie gra, całość jest czytelna i sprawnie zrealizowana.

Podsumowanie

Moim zdaniem strona Triso.pl to kawał dobrej roboty i zdecydowanie jedna z najciekawszych, a na pewno najładniejszych witryn firmowych, jakie kiedykolwiek miałem odwiedzić. Osobiście dodaję ją do ulubionych i obiecuję odwiedzać często!

Stronę podziwiać można na: triso.pl.

Komentarze

Jedna myśl nt. „Triso.pl – imponująco i profesjonalnie

  1. Dzięki wielkie za opinię!

    Deklaracje jQuery są zdefiniowane w ten sposób, aby przeglądarka pobierała skrypt z zasobów Google, a w przypadku niepowodzenia, pobierała dopiero z naszego serwera. Oszczędzamy przy tym nieco na transferze :). Nie ma tutaj mowy o podwójnej deklaracji.

    Co to reszty uwag – przyjmujemy na klatkę i obiecujemy poprawę 🙂

    Pozdrawiamy

Dodaj komentarz