Ocenimy.com - ocena stron i blogów

Regulamin

Przeczytaj regulamin

Zapoznaj się z zasadami przyjmowania zupełnie nowych stron do oceny i poznaj kryteria oceniania.
Zgłoś stronę

Zgłoś stronę

Zapisz się do darmowej oceny, podając adres swojej strony oraz informacje na jej temat.
Zgłoś stronę

Czekaj na ocenę

Poczekaj, aż twój serwis zostanie oceniony - dostaniesz maila od razu, gdy tak się stanie!

Tera-online.info – kawał dobrej roboty

TERA Online
Data dodania Oceniono Tagi Tagi: , , , , Kategoria Kategoria: Rozrywka

Jako że sam prowadzę większy portal o grach, gry to coś, o czym lubię pisać, co lubię przeglądać. Tym bardziej zaciekawiło mnie, co mógł wycudować autor na fanpage’u gry Tera, o której już niejednokrotnie słyszałem. Co mu się udało zrobić i czy zasługuje to na uwagę? Zapraszam do zapoznania się z oceną!

Majstersztyk „wyglądowy”!

Nie bez powodu zdecydowałem się na taki właśnie tytuł. Moim zdaniem jest to jeden z najlepiej wyglądających fanpage’ów, jakie tylko widziałem. Całość zachwyca jakością wykonania – przy zachowaniu czytelności tekstów spotykamy się tutaj z wspaniałą oprawą, bardzo dobrze dobranym tłem. W zachwyt wprawiła mnie w szczególności nawigacja pozioma – wspaniałe podświetlenie buttonów oraz efektowne menu rozwijane. Czapki z głów. Najlepsze jest to, iż wysoki poziom szaty graficznej nie zostaje utracony wraz z przewijaniem – stopka wygląda równie stylowo, co cała reszta. Można się przyczepić jedynie do nieco małej czcionki tekstów. Podczas przeglądania serwisu nie omieszkałem zajrzeć również na forum dyskusyjne – nie zawiodłem się, gdyż również i ono zachowuje wspaniały wygląd całości. Nie chciało mi się wierzyć, ale cała strona została oparta na WordPressie. Co z tym skryptem można zrobić, głowa mała.

Kilka słów o kodzie

Przeglądając kod przede wszystkim zauważyłem prawidłową deklarację „hateemela piątki” oraz dobre umieszczenie deklaracji języka strony. Bardzo fajnie, iż ktoś dba o takie podstawowe rzeczy. Nie ma dużo niepotrzebnych meta-tagów, aczkolwiek przytłaczająca okazała się ilość skryptów w nagłówku. Jest ich tutaj kilkadziesiąt! To wszystko można zdecydowanie skompresować, a przede wszystkim przenieść na koniec strony, aby nie spowalniało jej ładowania.  Nie rozumiem deklaracji stylów wstawionej gdzieś w części strony – powinna być ona wstawiona w nagłówku. Plusem jest stosowanie nagłówków oraz tagów z htmla 5. Listy są zastosowane w odpowiednich miejscach, jednak widoczny jest kompletny brak kodowej optymalizacji.

Podsumowanie

Tera-online.info to strona, którą z pewnością odwiedzę jeszcze niejeden raz. Bardzo mi się spodobała i uważam, iż jest kompletna pod względem wyglądu. Nie oznacza to jednak, iż nie można jej poprawić, gdyż warstwa kodowa bardzo kuleje optymalizacyjnie. Całość jednak prezentuje się imponująco, stąd moja najwyższa ocena.

Adres strony: Tera-online.info.

Komentarze

2 myśli nt. „Tera-online.info – kawał dobrej roboty

  1. Bardzo dziękuję za miłe słowa. Po przeczytaniu tego artykułu oniemiałem. Strone robiłem od podstaw poświęcając temu setki godzin, bo poprostu to lubie. Forum oparte jest na phpbb3, jeżeli ktoś chciałby okupić ten styl do wordpressa i forum jestem zainteresowany sensowną ofertą. Mogę również przygotować grafikę pod inne ciekawe serwisy. Jeżeli masz pomysł i dużo chęci, samozaparcia odezwij, nasza współpraca może okazać się owocna dla każdej ze stron – xrn.design@gmail.com

    Z uszanowanie administrator tera-online.info
    Xrn

Dodaj komentarz