Ocenimy.com - ocena stron i blogów

Regulamin

Przeczytaj regulamin

Zapoznaj się z zasadami przyjmowania zupełnie nowych stron do oceny i poznaj kryteria oceniania.
Zgłoś stronę

Zgłoś stronę

Zapisz się do darmowej oceny, podając adres swojej strony oraz informacje na jej temat.
Zgłoś stronę

Czekaj na ocenę

Poczekaj, aż twój serwis zostanie oceniony - dostaniesz maila od razu, gdy tak się stanie!

Temafarb.pl – kolorowy świat farb

Farby
Data dodania Oceniono Tagi Tagi: , , , Kategoria Kategoria: Firmowe

Sklepów oferujących farby najprawdopodobniej w Polsce jest tysiące. Tylko nieliczne mają jednak swoją własną stronę internetową. Temafarb.pl dumnie reprezentuje owe firmy w Internecie, pokazując, iż można stworzyć ładną, a jednocześnie prostą stronę internetową, która nie tylko bardzo przyjaźnie się prezentuje, ale i jest bardzo czytelna i po prostu ciesząca oko.

Kojący fiolet i inne kolory

Pierwszą rzeczą, która mnie zirytowała były te bloki z kolorami nad główną nawigacją. Jeżeli są „schowane”, moim zdaniem nie powinny wystawać poza ten ciemny pasek. Ale rozumiem koncept i to, że pasują do logotypu – tak jak jednak mówię, nieco psują wygląd nawigacji w takiej formie, jaka widnieje teraz. Również po najechaniu na opcję z ofertą wyskakuje (bo przecież nie rozwija się) sub-menu, które zostało zrobione w sposób dość niechlujny. Niektóre jego elementy są rozmieszczone w dwóch linijkach, a strzałki moim zdaniem mogłyby być zastąpione ładnymi grafikami. Ja osobiście dałbym również większe odstępy pomiędzy elementami oraz jakiś border rozgraniczający je. Dodatkowo ładny kolor po najechaniu i byłoby super.

Właściwie rzecz biorąc to były jedyne elementy, które mnie tutaj nieco irytowały (jest to odpowiednie słowo – moim zdaniem to one były czynnikami, które uniemożliwiły tej stronie bycie perfekcyjną). Bardzo dobrze wykonany został slider. Zdjęcia przewijające się po kolei są bardzo ładne, wysokie jakościowo (nie żadne skompresowane w 90% grafiki wyszukane na szybko w grafikach google). Cały serwis jest bardzo czytelny i po prostu ładny. Nie wiem, czy zostawienie slidera na każdej podstronie jest dobrym pomysłem (można z tym pokombinować), ale jest on przecież na tyle ładny, że może ostatecznie być i wszędzie.

Ciepła czerwień kodu

Strona bardzo dobrze prezentuje się nie tylko pod względem wyglądu – mnie osobiście bardzo pozytywnie zaskoczyła, jeżeli chodzi o warstwę kodu. Deklaracja HTML5 (lubię to!) i jej odzwierciedlenie w użyciu charakterystycznych dla tego języka tagów naprawdę wywołały uśmiech na mojej twarzy. To na samej górze rozpoznające przeglądarkę i dopasowujące tag html jest niepotrzebne. Cały top wygląda schludnie – po nim właściwie dowiedziałem się, że całość jest wykonana w WordPressie. W życiu nie wpadłbym na to przeglądając serwis jako zwykły użytkownik!

Bardzo dobrze, że logotyp strony jest klikalny – niech jeszcze będzie nagłówkiem h1 (zamiast albo obok napisu „Strona główna” – dwa nagłówki tego typu są dopuszczalne), a będzie jeszcze lepiej. Kod jest bardzo czytelny, no i krótki – widać, iż został stworzony przez profesjonalistę, głównie ze względu na jego dużą optymalizację. Ja osobiście nie mam większych zastrzeżeń.

Zielony kolor nadziei

Mam szczerą nadzieję, iż w sieci będzie się pojawiać coraz więcej serwisów tego typu. Temafarb.pl to moim zdaniem strona kompletna, którą zdecydowanie firma powinna się chwalić. Ja bym tak robił!

Adres serwisu: Temafarb.pl.

Komentarze

2 myśli nt. „Temafarb.pl – kolorowy świat farb

  1. „Mam szczerą nadzieję, iż w sieci będzie się pojawiać coraz więcej serwisów tego typu. Temafarb.pl to moim zdaniem strona kompletna, którą zdecydowanie firma powinna się chwalić. Ja bym tak robił!” – jest czym? Przecież ta strona to dramat graficzny! Design rodem z przed 15 lat, kod i funkcjonalności prymitywne! Jeśli takie strony znajdują uznanie w oczach autora recenzji, to niech lepiej zajmie się opiniowaniem gum do żucia bo o dzisiejszych standardach internetowych nie ma zielonego pojęcia! A recenzje tego typu są tak elokwentne jak instrukcja obsługi odkurzacza! DNO!

Dodaj komentarz