Ocenimy.com - ocena stron i blogów

Regulamin

Przeczytaj regulamin

Zapoznaj się z zasadami przyjmowania zupełnie nowych stron do oceny i poznaj kryteria oceniania.
Zgłoś stronę

Zgłoś stronę

Zapisz się do darmowej oceny, podając adres swojej strony oraz informacje na jej temat.
Zgłoś stronę

Czekaj na ocenę

Poczekaj, aż twój serwis zostanie oceniony - dostaniesz maila od razu, gdy tak się stanie!

Taterchata.pl – stylowo i ciekawie

Ocena
Data dodania Oceniono Tagi Tagi: , , Kategoria Kategoria: Turystyka i rekreacja

Każdy lubi wypoczynek – również i ja nie mam nic przeciwko przebywaniu w ładnych miejscach i relaksowaniu się. Przeszukując Internet w poszukiwaniu tego typu miejsc można się rozczarować – nie samą ich ilością, ale sposobem ich zaprezentowania. Taterchata.pl pokazało, jak powinna wyglądać strona przedstawiająca ofertę apartamentów i miejsc specjalnie dla turystów. Co mnie tutaj zaskoczyło, a co zaciekawiło?

Pierwsze wrażenie

Przy wchodzeniu na stronę muszę powiedzieć, iż nie kojarzyłem jej adresu z niczym. Nie miałem pojęcia, o czym może być – od razu po wpisaniu adresu i wejściu wiedziałem, z czym mam do czynienia. Pomimo tego, że sam logotyp również niewiele zdradził to już piękne zdjęcia w sliderze mówiły same za siebie. I tutaj już muszę wspomnieć o niesamowitej jakości wykonania strony. Całość obfituje w bardzo ładne, duże zdjęcia, które przykuwają uwagę, jednocześnie nadając całości charakterystycznego stylu. Po wejściu jednak rażący okazał się tekst witający nas na stronie. Biały tekst na tak jasnym pomarańczowym tle jest po prostu niewidoczny. Małe stonowanie tła by się przydało, ale nie jest to element w znaczącym stopniu obniżający wartość estetyczną witryny. Czcionka opisów mogłaby być nieco większa, a stopka strony lepiej przemyślana, ale ogólnie szata na plus.

Spojrzenie na kod

Patrząc na oprawę graficzną strony miałem szczerą nadzieję, iż spojrzenie na jej kod nie popsuje dobrego wrażenia, jakie po sobie pozostawiła. Jedźmy po kolei: dobra deklaracja i równie dobre umiejscowienie deklaracji języka na plus. Całość jest oparta na WordPressie (na pierwszy rzut oka nie zauważyłem), znaczników meta jest w sam raz. Cały nagłówek strony jest bardzo zapchany – wypadałoby większość skryptów przenieść do stopki, a całość zoptymalizować. Do większości kodu nie można się przyczepić – wordpress jaką budowę ma, taką ma. Powiedzmy jednak, iż masa tutaj jest elementów niepotrzebnych. Weźmy na przykład stopkę – dwa divy mogłyby zostać zastąpione jednym. Fajnie, że zastosowane zostały nagłówki, a całość jest czytelna. I mowa tutaj nie tylko o kodzie, ale też o samej stronie.

Podsumowanie

Cała strona Taterchata.pl bardzo mi się spodobała. Łączy w sobie bardzo ładny wygląd z poprawnością kodową. Moim zdaniem jest to jedna z najładniejszych stron – oczywiście w swojej kategorii. Lubię to!

Apartamenty można przejrzeć tu: taterchata.pl

Moja ocena:

Komentarze

Jedna myśl nt. „Taterchata.pl – stylowo i ciekawie

Dodaj komentarz