Ocenimy.com - ocena stron i blogów

Regulamin

Przeczytaj regulamin

Zapoznaj się z zasadami przyjmowania zupełnie nowych stron do oceny i poznaj kryteria oceniania.
Zgłoś stronę

Zgłoś stronę

Zapisz się do darmowej oceny, podając adres swojej strony oraz informacje na jej temat.
Zgłoś stronę

Czekaj na ocenę

Poczekaj, aż twój serwis zostanie oceniony - dostaniesz maila od razu, gdy tak się stanie!

Szperaj.com – serwis z ogłoszeniami

Data dodania Oceniono Tagi Tagi: , , , , Kategoria Kategoria: Inne

Szperaj

Istnieje wiele serwisów z ogłoszeniami – jedne skupiają się na ogłoszeniach o pracę, inne z kolei na ogłoszeniach o sprzedaży poszczególnych przedmiotów. Szperaj.com, którego teraz przyjdzie mi ocenić, skupia się na ogłoszeniach z zagranicy. Obecnie kraje w ofercie to Irlandia, Niemcy oraz Anglia. Ogłoszenia są rozmaite – od tych o pracę, aż po te z nieruchomościami. Jak strona prezentuje się ogólnie?

Ogólna prezentacja

Strona wygląda z jednej strony bardzo prosto, ale należy to uważać jako wielką zaletę. Poruszanie po stronie jest bardzo intuicyjne – nawigacja bardzo prosta, również dodać własne ogłoszenie można szybko i bezproblemowo. Mówiąc o nawigacji należy wspomnieć, iż niestety niektóre linki nie działają, jak na przykład Internet i TV, a to negatywnie wpływa na odbiór strony. Dodatkowo przebywając na stronie głównej poświęconej ogłoszeniom w Irlandii spodziewałem się, iż po kliknięciu w logotyp trafię na stronę irlandzką. Tymczasem to kieruje na stronę o Anglii. Mała niedoróbka, ale zawsze jakaś.

Sporo niedociągnięć

Na stronie niestety występuje sporo niedociągnięć. Najprostszym i najbardziej rzucającym się w oczy przykładem jest zjadanie liter, dość częste. Na przykład w aktualnej dacie mamy do czynienia z wrzeniem zamiast wrześniem. Kolejną sprawą są błędy związane w szablonie. Przechodząc do działu Oferty pracy menu po prawej zjeżdża na dół. Sam dział jest w połowie po angielsku, bo chyba dane są pobieranie nie z niego. Bardzo często elementom brakuje odpowiedniego wyrównania, jak na przykład inputowi Dodaj ogłoszenie na stronie ogłoszenia czy selectowi z lokalizacją w wyszukiwarce. Wygląda to nieestetycznie, podobnie, jak elementy nawigacji po najechaniu. Dodatkowo należy powiedzieć, iż na stronie panuje niezły chaos, wszystko jest nawalone na siebie, reklamy mieszają się z właściwym tekstem, a uwaga jest skupiana nie na tym, na czym powinna. Czarę dopełnia bardzo mała czcionka w tekście.

Strona kodowa

Od strony kodowej nie jest o wiele lepiej. Tradycyjny błąd umieszczania meta tagu z językiem:

<meta http-equiv="Content-Language" content="pl" />

który powinien trafić do tagu html. Dodatkowo trochę niepotrzebnych znaków, jak:

</>

oraz zamykanie wielu elementów, które wcale nie zostały otwarte wcześniej.

<div class="pasek_menu_lewy">MENU</div>

To, jak i wiele innych elementów jest nagłówkiem. Dlatego właśnie powinno się znaleźć w odpowiednich dla nagłówków tagach.

Podsumowanie

O Szperaj.com nie można powiedzieć, że jest bardzo złym serwisem. Jest jednak nieco słabą stroną pod względem jej wykonania, głównie ze względu na zamieszanie panujące na stronie głównej, jak również wiele niedociągnięć – czy to kodowych, czy też tekstowych lub graficznych. Nie jest najgorzej, ale mogłoby być znacznie lepiej, gdyby się włożyło odpowiednią ilość pracy w to wszystko.

Ogłoszenia można przejrzeć na: szperaj.com.

Komentarze

Jedna myśl nt. „Szperaj.com – serwis z ogłoszeniami

Dodaj komentarz