Ocenimy.com - ocena stron i blogów

Regulamin

Przeczytaj regulamin

Zapoznaj się z zasadami przyjmowania zupełnie nowych stron do oceny i poznaj kryteria oceniania.
Zgłoś stronę

Zgłoś stronę

Zapisz się do darmowej oceny, podając adres swojej strony oraz informacje na jej temat.
Zgłoś stronę

Czekaj na ocenę

Poczekaj, aż twój serwis zostanie oceniony - dostaniesz maila od razu, gdy tak się stanie!

Strefarpg.pl – klimatycznie, ale nieco pusto

strefarpg
Data dodania Oceniono Tagi Tagi: , , , Kategoria Kategoria: Rozrywka

 Muszę przyznać, że już kilka lat temu Strefarpg.pl zauroczyła mnie, może również dlatego, że pisał wtedy dla niej mój kolega. Od dawna jednak nie było mnie tutaj, a – jak widać – bardzo dużo się zmieniło. Nie tylko pod względem wyglądu. Coś, co może cieszyć to fakt, że całość zachowała swój niesamowity klimat, mroczność i – ogólnie – tematyczność. Nie wszystko jest jednak tak ładne, jak mogłoby być.

Wizualnie

Z góry muszę powiedzieć, że dawna szata graficzna (Wayback Machine pokazuje ją w listopadzie 2007 roku) bardziej przypadła mi do gustu. Być może będę oceniał biorąc pod uwagę wcześniejsze wersje graficzne, które widziałem, ale przecież nikt nie powiedział, że ocena musi być obiektywna!

Największą bolączką obecnej szaty jest źle dobrana typografia. Tekst w nawigacji poziomej jest bardzo duży, co widać już na pierwszy rzut oka. Sama treść, czy to newsów, czy też innych artykułów jest napisana bardzo małą czcionką, przez co czyta się ją co najmniej nieprzyjemnie. Ogólnie rzecz biorąc stronie głównej przydałoby się trochę oddechu. Mam na myśli fakt, że wszystko jest tak jakby upchnięte i zlane ze sobą. Oczywiście, całość zachowuje klimat i jest ładna, ale problem przychodzi, gdy chcemy coś przeczytać.

Moim zdaniem strona pod względem graficznym została wykonana dość schludnie, jednak jeszcze nie została przystosowana do potrzeb dzisiejszego użytkownika. A ten musi wszystko widzieć jak na dłoni. Najlepiej z dużą ilością obrazków i filmów. Kiedyś na stronie widoczne były aktualizacje kilka(naście) razy dziennie. Teraz, niestety, zastoje kilkunastodniowe nie są jak dla mnie czymś pozytywnym. Zwłaszcza, że byłem fanem tej strony i z całego serca jej kibicowałem.

Strefa kodowa

Jeżeli chodzi o kod strony to od razu widać, że autor zadbał, by był przyjazny – dla użytkownika i wyszukiwarki. Dobra deklaracja i rzeczywiście stosowanie jej w praktyce (poprzez nowoczesne tagi) – na plus. W nagłówku panuje porządek, jakiego mało obecnie w Internecie. Niestety, od razu widać kod odpowiedzialny za logotyp. Nie może być to pusty odsyłacz. Niech będzie to obrazek, najlepiej w nagłówku, ale obrazek to rzecz konieczna w przypadku właśnie logotypu.

Sama nawigacja jest listą i taką powinna być w kodzie. Nie rozumiem, czemu autor rozpoczął od razu od tagów h4. Wypadałoby dać ten nagłówek h1 do loga, a następnie podążać wraz z ich [nagłówków] odpowiednią hierarchią.

Ogólnie rzecz biorąc kod zastosowany na stronie jest bardzo uporządkowany. Fajnie, że skrypty zostały przeniesione do stopki – fajnie też, że nie ma tutaj elementów zbędnych. Pod względem kodu większych zastrzeżeń chyba mieć nie mogę.

 Podsumowanie

Strefarpg.pl to nadal jeden z fajniejszych portali internetowych. Niestety, widać, że jest nieco zaniedbany i troszkę nieświeży. Nie ma sensu porzucać takiego projektu – można bez problemu tchnąć w niego życie. Zwłaszcza, że w historii pokazywał wiele – o wiele więcej, niż teraz.

Adres portalu: strefarpg.pl.

Dodaj komentarz