Ocenimy.com - ocena stron i blogów

Regulamin

Przeczytaj regulamin

Zapoznaj się z zasadami przyjmowania zupełnie nowych stron do oceny i poznaj kryteria oceniania.
Zgłoś stronę

Zgłoś stronę

Zapisz się do darmowej oceny, podając adres swojej strony oraz informacje na jej temat.
Zgłoś stronę

Czekaj na ocenę

Poczekaj, aż twój serwis zostanie oceniony - dostaniesz maila od razu, gdy tak się stanie!

Startuponline.pl – czytelnie i przyzwoicie

startup
Data dodania Oceniono Tagi Tagi: , , , , Kategoria Kategoria: Firmowe

Zawsze myślałem o założeniu własnej firmy – może to właśnie dlatego zainteresowała mnie tematyka Startuponline.pl. Przez pryzmat osoby poszukującej informacji na ten temat i potrzebującej pomocy w założeniu i prowadzeniu biznesu spojrzę na tę witrynę. Jak najbardziej subiektywnie, jak zwykle zresztą.

Jakie były moje pierwsze wrażenia tuż po zajrzeniu na tę stronę internetową? Przede wszystkim dość ładne dobranie kolorów. Niebieski ładnie współgra z tym odcieniem zieleni, a cały tekst dość przyjemnie się czyta. Pomimo, że czcionka mogłaby być większa całość jest w miarę czytelna i przyjazna użytkownikowi. Bardzo fajnie poruszać się po stronie, kiedy nawigacja jest tak nieskomplikowana i ładnie skonstruowana. Ogólnie rzecz biorąć strona jest wykonana starannie, a przynajmniej pod względem graficznym. Mogą nieco denerwować za małe marginesy poszczególnych boxów, a widget facebooka jest za duży, jak na menu. Troszkę brzydko wygląda też nasze obecne położenie (tzw. breadcrumbs) pod nawigacją, a na niezbyt szybkim łączu strona bardzo wolno mi się ładowała. Ale ogólnie, graficznie nie jest źle!

Co natomiast jest przyczyną wolnego ładowania, podczas gdy inne strony działają „w miarę”? W tym celu właśnie zajrzałem do kodu witryny. Od razu po zajrzeniu wgłąd zauważyłem, że w nagłówku wywołuje się mnóstwo skryptów. Jest ich zdecydowanie za dużo – należy je albo skompresować, albo też przenieść do stopki. W najlepszym wypadku usunąć te zbędne (wątpię, żeby każdy był wymagany do działania tak nieskomplikowanej witryny). Dużo tagów meta jest niepotrzebne (robots na przykład), a deklaracja języka powinna pójść do tagu html. Cała strona zdeklarowana jest w starym transitionalu, co jest nienowoczesnym podejściem. Dobrze, że stosujecie nagłówki w całkiem poprawnej hierarchii. Logo jest klikalne i to jak najbardziej na plus. Na plus również, że nawigacja jest listą, którą powinna być – nadużywane są jednak różnego rodzaju tagi, które można na spokojnie pominąć. Przykładem może być ta sama nawigacja – jest wzięta w div #top-menu oraz listę .menu-nav, podczas gdy ta druga w zupełności by wystarczyła. To jeden z wielu przykładów, które prowadzą do braku optymalizacji. Nie rozumiem za bardzo sensu użycia tabeli w liście usług. Niech będzie listą, tak, jak przystało.

Ogólnie rzecz biorąc strona Startuponline.pl została wykonana porządnie i przyjaźnie dla użytkownika. Kod co prawda mógłby być lepszy, ale sama strona wiele więcej do życzenia nie pozostawia. Mi się bardzo spodobała!

Stronę zobaczyć można na: Startuponline.pl

Moja ocena:

Komentarze

2 myśli nt. „Startuponline.pl – czytelnie i przyzwoicie

Dodaj komentarz