Ocenimy.com - ocena stron i blogów

Regulamin

Przeczytaj regulamin

Zapoznaj się z zasadami przyjmowania zupełnie nowych stron do oceny i poznaj kryteria oceniania.
Zgłoś stronę

Zgłoś stronę

Zapisz się do darmowej oceny, podając adres swojej strony oraz informacje na jej temat.
Zgłoś stronę

Czekaj na ocenę

Poczekaj, aż twój serwis zostanie oceniony - dostaniesz maila od razu, gdy tak się stanie!

SOSrodzice.pl – dla rodziców od serca

SOS Rodzice
Data dodania Oceniono Tagi Tagi: , , , , Kategoria Kategoria: Blogi

Jaki powinien być portal dla rodziców? Na to pytanie nie jest trudno odpowiedzieć. Ja osobiście nie wyobrażam sobie, aby tego typu portal był utrzymany w jakichś ciemnych barwach. Powinien być jasny, przyjazny dla użytkownika oraz czytelny. Moim zdaniem powinien być opatrzony jak największą ilością obrazków oraz – przede wszystkim – wyglądać i być profesjonalnie prowadzonym. Jak się ta sytuacja ma z SOSrodzice.pl?

Wizualna strona witryny

Wizualnie strona wygląda bardzo nienagannie. Bardzo dobrze zostały dobrane kolory, które są ciepłe i zachęcają do przeglądania serwisu. Żółty w nagłówkach jest bardzo niewyraźny i rażący i to on działa tutaj bardzo drażniąco. Ja osobiście musiałem zaznaczać tekst, aby zobaczyć, co tak naprawdę przestawia. Tak zdecydowanie być nie powinno. Poza tym jednak kolorystyka jest bardzo stonowana. Bardzo ładny logotyp (i favicona przy okazji) oraz dobranie kolorystyczne jak najbardziej na plus. Cieszy również dbałość o detale – śliczne przyciski odpowiedzialne za kolejne strony artykułów, a także bardzo ładnie wykonane przyciski formularzy naprawdę zrobiły na mnie wrażenie. Spodobała mi się również nawigacja, segregująca poszczególną zawartość ze względu na wiek dziecka, którego dotyczy. Ogólnie rzecz biorąc stronę przegląda się bardzo przyjemnie, aczkolwiek niejednokrotnie trzeba się wysilić, by przeczytać jej zawartość. Za to więc minus.

Kod strony

Portal, a właściwie blog, został stworzony w WordPressie. Od razu widać poprawną deklarację, prawidłowe umieszczenie znacznika odpowiedzialnego za język. Stanowczo za dużo skryptów wykonuje się w nagłówku – celem optymalizacji można to wszystko przenieść do stopki (a raczej powinno się – przynajmniej większość). Może nie jest to minusem, ale adres facebookowy można skrócić do samej nazwy (bez tego numerku na końcu). Dobrze została wykorzystana twarda spacja. Każdy obrazek jednak powinien pozyskać swój własny atrybut „alt”. Nie można stosować pustych odnośników – jest to dość poważny błąd wielu webmasterów. Na stronie znajduje się bardzo dużo nagłówków h1. Są to nagłówki pierwszego stopnia – ich ilość powinna wynosić 1-2. Co do reszty nagłówków panuje natomiast swoboda co do ilości. Radzę więc poprawić to czym prędzej. Dobrze, że stosowane są tagi znane z HTML5 – należy iść z postępem czasu i to zdecydowanie się ceni.

Podsumowanie

Sosrodzice.pl to – moim zdaniem – strona zrobiona w bardzo porządny sposób. Nie brakuje na niej błędów i niedociągnięć, ale kto jest nieomylny? Wystarczy je poprawić, a strona będzie bardzo przyjemna. Jej popularność z pewnością będzie wzrastać, czego jej z całego serca życzę.

Porad odnośnie dzieci można zasięgać tu: sosrodzice.pl.

Moja ocena:

Komentarze

Jedna myśl nt. „SOSrodzice.pl – dla rodziców od serca

Dodaj komentarz