Ocenimy.com - ocena stron i blogów

Regulamin

Przeczytaj regulamin

Zapoznaj się z zasadami przyjmowania zupełnie nowych stron do oceny i poznaj kryteria oceniania.
Zgłoś stronę

Zgłoś stronę

Zapisz się do darmowej oceny, podając adres swojej strony oraz informacje na jej temat.
Zgłoś stronę

Czekaj na ocenę

Poczekaj, aż twój serwis zostanie oceniony - dostaniesz maila od razu, gdy tak się stanie!

Sleepok.pl – przyjemnie, ale nie do końca

Noclegi
Data dodania Oceniono Tagi Tagi: , , Kategoria Kategoria: Turystyka i rekreacja

Bardzo często przeglądając Internet spotykam się ze stronami oferującymi noclegi, jak również inne rzeczy z nimi powiązane. Różnie się te witryny prezentują – jedne są wykonane bardzo porządnie, inne natomiast – wprost przeciwnie. Mniej więcej pośrodku tego wszystkiego znajduje się Sleepok.pl – serwis, którego teraz będę miał przyjemność ocenić.

Od początku

Efekt widoczny tuż po wejściu na stronę jest obiecujący. Dość ładny, aczkolwiek moim zdaniem nie bardzo oddający całe założenia strony logotyp, jak również przyjazna dla użytkownika kolorystyka przyciągają uwagę, razem z ładnym sliderem przyciągają uwagę do serwisu. Niestety, moje wrażenie jest takie, że im niżej zjeżdżam, tym gorsze to wszystko zaczyna przybierać barwy. W stopce, która tak właściwie zajmuje bardzo dużą część strony, widać tzw. upychanie słów kluczowych. Oglądanie miliard razy „Noclegi w…” wygląda bardzo nieprzyjemnie, przede wszystkim ze strony użytkownika, aczkolwiek również i popularne wyszukiwarki zaczynają na to patrzeć nieprzychylnie. Mniejsza jednak o to – stopka jest po prostu zbyt rozbudowana. Cały ten kontener z zakładkami „O nas”, „Jak rezerwować?” powinien albo zostać przeniesiony, albo podzielony po prostu na podstrony i wciśnięty gdzieś jako menu. Rozległość stopki widoczna jest zwłaszcza na podstronach, gdzie często zajmuje połowę całości.

Nieco niezachęcająco wygląda box z opcją szukania apartamentu – moim zdaniem to wina jego tła, aczkolwiek całość wymaga lekkiego liftingu – na tle ładnego topu wygląda dość blado. Przydałyby się efekty po najechaniu na elementy menu górnego. Sama strona poszczególnego miejsca noclegowego wygląda ok, dostarcza wielu informacji, zdjęć i różnego rodzaju opcji, w dodatku nieźle podanych. Po raz kolejny prawe menu nie pasuje jednak do całości, a poniżej widać mnóstwo upychania słów kluczowych. Słowo „apartament” występuje na stronie przeszło 270 razy…

Zwrócić uwagę należy na obecność dwóch języków – całkiem fajnie to rozwiązano, a angielska wersja jest w bardzo dużej części przetłumaczona. Wielki plus jak dla mnie!

Do końca

Strona kodowa strony nie wygląda najgorzej, aczkolwiek tego kodu jest całe mnóstwo. O wiele za dużo. Sam nagłówek wygląda na bardzo uporządkowany – nie ma tutaj zbyt wielu elementów w znacznym stopniu przedłużających ładowanie się strony. Deklaracja kodowania jest ok, jednak ta tycząca się języka powinna trafić do tagu html. Logotyp jest klikalny i jest w nagłówku – to plus. Zdjęcia mają swój alt i za to również należy się plusik. Wszystkie elementy listy o klasie .list należą do tej samej / podobnej klasy. Na tym przykładzie widać jest kompletny brak optymalizacji. Kiepsko przemyślana została tutaj również hierarchia nagłówków.

Ogólnie

Strona nie jest zoptymalizowana, widać tu nieprzyjazne dla użytkownika elementy, a kod jest bardzo długi i – choć jest też uporządkowany – nieprzyjemny. Całość wygląda dobrze, jeżeliby nie trzeba było jej przewijać na dół. Tam jest nieco gorzej. Projekt jednakże uważam za udany, choć wymaga sporo pracy, by stał się naprawdę porządny.

Adres: Sleepok.pl.

Dodaj komentarz