Ocenimy.com - ocena stron i blogów

Regulamin

Przeczytaj regulamin

Zapoznaj się z zasadami przyjmowania zupełnie nowych stron do oceny i poznaj kryteria oceniania.
Zgłoś stronę

Zgłoś stronę

Zapisz się do darmowej oceny, podając adres swojej strony oraz informacje na jej temat.
Zgłoś stronę

Czekaj na ocenę

Poczekaj, aż twój serwis zostanie oceniony - dostaniesz maila od razu, gdy tak się stanie!

Serwis-kop.pl – po prostu porządnie

Serwis-kop
Data dodania Oceniono Tagi Tagi: , , , Kategoria Kategoria: Firmowe

Nie jest to pierwsza strona internetowa, jaką przyszło mi oceniać, o tej tematyce – mogę więc mówić o swoistym „doświadczeniu”. Serwis-kop.pl – już na początku mogę powiedzieć – nie zostanie przeze mnie negatywnie oceniony, głównie dlatego, iż widać, że autorzy włożyli wiele pracy w to, aby ten serwis powstał.

Ogólnie o całości

Przede wszystkim dobrze, iż nagłówek strony w większej jego części jest klikalnym odnośnikiem. Szkoda jednak, iż nie jest nagłówkiem. Wysokość i szerokość obrazków natomiast powinno podawać się w css. Najbardziej na stronie zaimponowały mi jej wersje językowe – do wyboru mamy trzy i w każdej z nich zostało przetłumaczone niemal wszystko! Brakuje co prawda tłumaczenia tytułów stron, a w sklepie również boxu „Promocje”, aczkolwiek takie błahostki nie są zauważalne – ważne, że obcokrajowiec w tym wszystkim mógłby się połapać. Strona jest bardzo czytelna – jeden pasek z nawigacją pozwala na szybkie poruszanie się po niej.

Szczególnie o kodzie

Do tagu html powinna trafić deklaracja języka, a całość raczej powinna się już znaleźć w HTML5 – Transitional, nie wiem dlaczego tak często używany, jest mocno przestarzały. Dla szybszego ładowania można przenieść skrypt statystyk na koniec ładowanej strony, przed zamknięcie „ciała” witryny.

Pn.-Pt. 08.00-17.00</strong></span></span></span></span></span></span></strong></span></span></span></div>

Ten fragment jest dla mnie zupełnie niezrozumiały – po co aż tyle zamknięć? Na stronie bardzo często są używane w zły sposób twarde spacje, podobnie, jak puste DIV-y, które, celem optymalizacji, można by usunąć, ich efekt osiągając przy pomocy css. Główna nawigacja jest listą i tak też jest w kodzie, co uważam za spory plus. Niektóre obrazki nie mają ustawionego parametru alt, podczas gdy każdy powinien takowy mieć. Na stronie został zastosowany zaledwie jeden nagłówek, to za mało, ale zawsze coś. Jeszcze jedna sprawa, która mogłaby być poprawiona: adres do strony na Facebooku. Myślę, że można ustawić prosty do zapamiętania, bez tych wszystkich cyferek.

Podsumowanie

Właściwie rzecz biorąc całe moje podsumowanie zmieściło się w tytule. Serwis-kop to strona wykonana bardzo porządnie i moim zdaniem starannie. Ja osobiście z pewnością czułbym się zachęcony jako jej potencjalny odbiorca.

Adres strony: części cat.

Dodaj komentarz