Ocenimy.com - ocena stron i blogów

Regulamin

Przeczytaj regulamin

Zapoznaj się z zasadami przyjmowania zupełnie nowych stron do oceny i poznaj kryteria oceniania.
Zgłoś stronę

Zgłoś stronę

Zapisz się do darmowej oceny, podając adres swojej strony oraz informacje na jej temat.
Zgłoś stronę

Czekaj na ocenę

Poczekaj, aż twój serwis zostanie oceniony - dostaniesz maila od razu, gdy tak się stanie!

Seo-z.pl – czytelnie i stylowo

Data dodania Oceniono Tagi Tagi: , , , Kategoria Kategoria: Blogi

SEO

O blogu Seo-z.pl słyszałem już wcześniej – przed możliwością jego oceny jednak nie przyszło mi jeszcze go odwiedzić.  Teraz jednak, gdy już otrzymałem taką szansę, mogę powiedzieć, iż nie jestem zawiedziony. Blog zdecydowanie ma swój styl, a informacje na nim zawarte mogą przyciągnąć oko. Oczywiście wypowiadam się subiektywnie, z punktu widzenia zainteresowanego wszystkim pozycjonera-amatora.

Zalety blogu Seo-z.pl

 

Największą zaletą tego bloga jest czytelność. Bardzo ładne dobranie kolorów sprawia, iż wszystko czyta się bardzo dobrze. Moją uwagę przyciągnął panel nawigacyjny na górze, z ładnymi ikonkami, ładnie podświetlany. Po prostu mi się spodobał. Teksty są ciekawe, można dowiedzieć się czegoś więcej na temat pozycjonowania i programów do niego przydatnych. Autor w dobry sposób zastosował nagłówki, jako jeden z nielicznych do tej pory ocenionych ma poprawną deklarację i dobre meta tagi, w których nie umieścił elementów niepotrzebnych i oczywistych (co robią często inni).
 

Wady blogu Seo-z.pl

 

Może to jedynie u mnie na monitorze, ale linki w menu po prawej są mocno nieczytelne. Szary ich kolor zlewa się z białym tłem, co sprawia, iż dopiero po najechaniu na pół-ślepo widziałem ich treść (bardziej widoczne są numery z liczbą artykułów – nie powinno być odwrotnie?). Sporo jest reklam i to wszystkie nagromadzone są na górze.

<link rel="Shortcut icon"

Shortcut icon nie pojawiło się w oficjalnej specyfikacji typów linków. Zmiena na icon będzie szybka 🙂

Stopka – podobnie jak menu po prawej – jest kompletnie nieczytelna, ze względu na kolor tekstu.
 

Podsumowanie

 

Czas spędzony na tej stronie uznaję za pożytecznie spędzony. Nie tylko dowiedziałem się paru rzeczy, ale też zobaczyłem kilka fajnych rozwiązań, w szczególności belkę nawigacyjną w topie. Ogólnie rzecz biorąc blog jest wykonany w poprawny sposób. Częstsze aktualizacje na pewno by się przydały 😉

Pozycjonować i czytać można tutaj: Pozycjonowanie.

Komentarze

Jedna myśl nt. „Seo-z.pl – czytelnie i stylowo

  1. Dzięki za wartościową ocenę. Szczególnie feedback dotyczący kolorów w sidebarze i stopce. Poprawiłem je i teraz wygląda moim zdaniem lepiej. Dzięki za tą sugestię.

    Pozwolę sobie jeszcze dorzucić, że sporą zaletą na moim blogu jest możliwość subskrybowania artykułów z konkretnych kategorii. Mało osób ma takie rozwiązanie u siebie na blogu, w których blog jest wielotematyczny – tak jak w przypadku u mnie: zarabianie w internecie.

Dodaj komentarz