Ocenimy.com - ocena stron i blogów

Regulamin

Przeczytaj regulamin

Zapoznaj się z zasadami przyjmowania zupełnie nowych stron do oceny i poznaj kryteria oceniania.
Zgłoś stronę

Zgłoś stronę

Zapisz się do darmowej oceny, podając adres swojej strony oraz informacje na jej temat.
Zgłoś stronę

Czekaj na ocenę

Poczekaj, aż twój serwis zostanie oceniony - dostaniesz maila od razu, gdy tak się stanie!

Raftsoft.net – dość dobrze, ale bez fajerwerków

Data dodania Oceniono Tagi Tagi: , , , , Kategoria Kategoria: Inne

Faktury

Widząc adres strony, którą teraz będę miał możliwość ocenić pomyślałem, iż albo będzie to kolejny serwis z programami, albo też jakaś strona firmowa. Do końca złych przeczuć nie miałem, gdyż Raftsoft.net łączy oba te elementy będąc stronę oferującą oprogramowanie dla firm. Firmy jeszcze nie posiadam, zatem oferowanych usług oceniał nie będę. Przejdę od razu do samego wykonania strony internetowej.

Zacznijmy od końca

Mimo, iż zazwyczaj tego nie robię, teraz, jako że brakło mi słów, zacząłem od przejrzenia kodu tej strony internetowej. Od razu w oczy rzuciła mi się ogromna liczba skryptów i plików .css.

<script type="text/javascript" src="http://www.rafsoft.net/strona/www/_js/jquery.tools.min.js"></script>

Ten nawet jest wywoływany aż dwa razy. To wszystko można skompresować do kilku plików, a połowę z tego wyrzucić, ale po co, prawda? Minęło kilka minut, zanim przewinąłem wszystkie skrypty (oczywiście wszystkie w nagłówku), a za chwilę napotkałem ciekawy kog odpowiedzialny za wyświetlanie logotypu.

<a class="ns_logo" href="/"></a>

Po pierwsze, pusty odnośnik jest niedopuszczalny. Po drugie logo mogłoby być nagłówkiem, którego funkcję przecież spełnia. Ogólnie na stronie dobrze zastosowano listy. Na samym końcu strony natomiast dwudziesty któryś skrypt. Optymalizacji brak.

Skończmy na początku

Jak strona przedstawia się z punktu widzenia użytkownika? Przede wszystkim na pierwszy rzut oka widać dość niefortunnie dobrane gradienty. Wszystkie w formie obrazków, podczas gdy css3 doskonale sobie z tym radzi. Dość dobrze jest, jeżeli chodzi o czytelność – wszystko wydaje się uporządkowane i łatwo cokolwiek znaleźć. Informacje na temat produktów uważam za wystarczające, a plusem jest, iż widoczny jest kontakt bez żadnej potrzeby przewijania strony. Po najechaniu na menu to rozwija się, jednakże rozwinięte elementy – ze względu na niską wartość opacity i tło pod nimi są niewidoczne. Ogólnie jednak stronę przegląda się całkiem dobrze, a o to w tym wszystkim przecież chodzi.

To wszystko da się poprawić

Podsumowując wspomnę, iż strona bardzo wolno się ładuje – powody podałem powyżej. Nie rozumiem zastosowania tak dużej ilości skryptów na tak z pozoru prostej stronie internetowej. Niemniej jednak to wszystko można (a nawet wypadałoby) zoptymalizować – wtedy będzie całkiem fajna strona.

Jej adres to: rafsoft.net.

Dodaj komentarz