Ocenimy.com - ocena stron i blogów

Regulamin

Przeczytaj regulamin

Zapoznaj się z zasadami przyjmowania zupełnie nowych stron do oceny i poznaj kryteria oceniania.
Zgłoś stronę

Zgłoś stronę

Zapisz się do darmowej oceny, podając adres swojej strony oraz informacje na jej temat.
Zgłoś stronę

Czekaj na ocenę

Poczekaj, aż twój serwis zostanie oceniony - dostaniesz maila od razu, gdy tak się stanie!

Putzsystem.pl – w starym stylu, ale czytelny

Data dodania Oceniono Tagi Tagi: , , , Kategoria Kategoria: Sklepy

Wchodząc na stronę Putzsystem.pl od razu się zniechęciłem różnego rodzaju starodawnymi gradientami i wyglądem jakby nie z tej epoki. Szukając słów zrobiłem nieco przerwy i zajrzałem tutaj ponownie – okazało się, że to było tylko pierwsze, jak się okazuje nie do końca właściwe, wrażenie. Tak naprawdę sklep tennie jest tak zły, jak mogłoby się wydawać. Choć to powinienem chyba zostawić sobie na podsumowanie…

Trochę o wadach i zaletach

Przede wszystkim zaletą strony jest jej czytelność. Doskonale prezentują się zdjęcia poszczególnych produktów, a sposób, w jaki „świecą” sprawia, że przyjemnie się na nie patrzy. Tekst jest nieco za mały, przez co dość ciężko się go czyta. Nawigacja po stronie odbywa się sprawnie, głównie ze względu na duże, czytelne menu. Czy jednak tak naprawdę to ono powinno być tutaj elementem najbardziej widocznym?

Ogólnie rzecz biorąc oprawę graficzną można nazwać poprawną, choć jak wiadomo nie jest ona szczytem perfekcji i atrakcyjności. Ładny logotyp niestety jest słabo widoczny na takim słabym topie. Dodatkowo tekst pod logotypem pozostawia wiele do życzenia – jest po prostu nieatrakcyjny.

Nieco o kodzie

Jeżeli chodzi o kod – nie prezentuje się on zbyt ciekawie. Zacznijmy od deklaracji – Transitional, podobnie jak gradienty zastosowane na stronie, jest przestarzały. Brakuje deklaracji języka, a w nagłówku wczytuje się – bagatela – około piętnastu skryptów. To stanowczo za dużo.

<link rel="shortcut icon" href="/favicon.ico" />

Shortcut icon to nieprawidłowa deklaracja favicony – działa, ale nie oznacza to, że jest prawidłowa. Nie wiem, kto ją wymyślił i zaczął stosować, rozpowszechniając na cały Internet. Plusem jest fakt, że menu, które powinno być listą, ową listą rzeczywiście jest. Widać jednak od razu poważną wadę strony – mianowicie puste linki. Jest to niedopuszczalny i największy błąd w trakcie tworzenia strony. Na stronie zostały zastosowane nagłówki, aczkolwiek brakuje tego największego (którym powinno być logo). Na stronie nie brakuje pustych elementów, które pod względem optymalizacji są elementami zbędnymi. Dodatkowo dziwnie zostały zastosowane entery:

<ul class="p1"

			
><li ><a href="/urzadzenia/myjki,22.html">MYJKI</a></li></ul>

 

Podsumowanie

Sklep, który opisywałem powyżej, nie jest majstersztykiem graficznym i kodowym. Starodawny wygląd i brak optymalizacji nie dają mi spokoju, ale ciągle korci mnie, by nazwać go „przyjemnym”. Bo moim zdaniem taki jest – mi osobiście bardzo sympatycznie się po nim poruszało, nawigacja jak dla mnie była bardzo intuicyjna i – po prostu – prawidłowa. Ja oceniam go jako bardzo poprawny ze strony użytkownika nieznającego się na webmasterce sklep.

Adres sklepu: putzsystem.pl.

Dodaj komentarz