Ocenimy.com - ocena stron i blogów

Regulamin

Przeczytaj regulamin

Zapoznaj się z zasadami przyjmowania zupełnie nowych stron do oceny i poznaj kryteria oceniania.
Zgłoś stronę

Zgłoś stronę

Zapisz się do darmowej oceny, podając adres swojej strony oraz informacje na jej temat.
Zgłoś stronę

Czekaj na ocenę

Poczekaj, aż twój serwis zostanie oceniony - dostaniesz maila od razu, gdy tak się stanie!

Pufadlaleniucha.pl – porządnie i po prostu fajnie

Pufy
Data dodania Oceniono Tagi Tagi: , , , , Kategoria Kategoria: Sklepy

Osobom zakładającym własny serwis internetowy lub sklep często ciężko jest wymyślić tematykę, która będzie w stanie zaciekawić jak największe grono osób. Pufadlaleniucha.pl oprócz chwytliwej nazwy znakomicie dobrała sobie tzw. „target” – w końcu każdy z nas lubi odpoczywać i z pewnością będzie zainteresowany tym, żeby to robić w jeszcze przyjemniejszy i po prostu ładniejszy sposób. A czy oprócz nazwy i wykonanie tej witryny jest doskonałe?

Na pierwszy rzut oka

Rzuciwszy pierwsze spojrzenie muszę powiedzieć, że nienagannie połączono tutaj funkcjonalność i intuicyjność z przepięknym wyglądem. Spodobał mi się logotyp przedstawiający leniwca, a także ładne, duże zdjęcia wyświetlające się w sliderze. No właśnie, ale czy te zdjęcia nie są zbyt duże? Zostańmy jednak przy tym, że są ładne. Nawigacja również bardzo ładnie się prezentuje, ale już przy niej widać małą wadę – po pierwsze, jej elementy są obrazkami, a po drugie po najechaniu jesteśmy świadkami doładowywania obrazków. A to jest obecnie niedopuszczalne, szczególnie, że istnieje wiele technik pozwalających uniknięcia go.

Oferta sklepu została przedstawiona w bardzo przyjazny dla oka użytkownika sposób. Każdy produkt jest opatrzony kilkoma zdjęciami, doskonale prezentującymi ofertę. Dodatkowo dobrze widoczne są takie elementy, jak cena oraz nazwa produktu. Nieco gorzej jest z opisem poszczególnego elementu, który jest stanowczo za mały i czyta się go bardzo nieprzyjemnie. Fajnie, że strona „żyje”, to jest każda podstrona pełna jest bardzo ładnych, jakościowych zdjęć. Człowiek czuje się tu dosłownie jak w domu. Całości dopełnia dość słabo widoczne, aczkolwiek ładnie się z wszystkim komponujące tło. Wszystko jest proste, łatwo dostępne i bardzo kuszące. Mi się podoba!

Kod strony

Bardzo rozczarowała mnie struktura kodu, który niechlujnie został umieszczony w zaledwie kilku linijkach. Nie ma to oczywiście większego znaczenia dla wyszukiwarek, ale w znacznym stopniu utrudnia mi „zabawę”. Zacznijmy jednak od tego, co jest w miarę widoczne. Deklaracja kodowania jest w porządku (Strict), a cały nagłówek jest po prostu czytelny. Nie rozumiem podwójnego wywołania favicony – raz błędnego, z „shortcut”, a drugi raz poprawnego. Należy się zdecydować, najlepiej na tę poprawną opcję. Bardzo rozczarowujące jest złe dobranie hierarchii nagłówków. Ba – jej tu w zupełności nie ma. Zaczyna się od nagłówka piątego stopnia i na nim się kończy. Nad tym powinno się popracować. Poza tym widać brak optymalizacji – głównie po stosowaniu zbyt wielu div’ów i innych elementów (po raz kolejny na moim blogu odsyłam do definicji divits i classitis). Po co oplatać całość w jakieś div’y, skoro można nadać atrybuty „body”? Nie rozumiem.

Podsumowanie

Ujmując rzecz w jeden akapit należy powiedzieć, że sklep Pufadlaleniucha.pl prezentuje się bardzo dobrze – zarówno pod względem wyglądu, jak i funkcjonalności. Co prawda brakuje tutaj dobrej optymalizacji kodu oraz gruntownego jego uporządkowania, ale jest to problem, z którym można sobie poradzić. A zdecydowanie warto, zwłaszcza, że warstwa wizualna jest już nienaganna. Mi się spodobało – zachęciliście mnie do zapoznania się z ofertą, a to chyba najlepsza ocena.

W pufę można się wyposażyć na pufadlaleniucha.pl

Moja ocena:

Komentarze

Jedna myśl nt. „Pufadlaleniucha.pl – porządnie i po prostu fajnie

  1. Fakt, kod może nie jest idealny, ale wyszukiwarkom i przeglądarkom to nie przeszkadza. A człowiek powinien oglądać całość a nie kod 🙂

    Za to pufy… Heh, trzeba je samemu zobaczyć, zamówić i leniuchować. Zwłaszcza że co jakiś czas dochodzą nowe modele i, mam nadzieję, wkrótce z moimi grafikami 🙂

Dodaj komentarz