Ocenimy.com - ocena stron i blogów

Regulamin

Przeczytaj regulamin

Zapoznaj się z zasadami przyjmowania zupełnie nowych stron do oceny i poznaj kryteria oceniania.
Zgłoś stronę

Zgłoś stronę

Zapisz się do darmowej oceny, podając adres swojej strony oraz informacje na jej temat.
Zgłoś stronę

Czekaj na ocenę

Poczekaj, aż twój serwis zostanie oceniony - dostaniesz maila od razu, gdy tak się stanie!

Projektstron.com – nierozbudowany i niekompletny

Data dodania Oceniono Tagi Tagi: , , , Kategoria Kategoria: Inne

Projektstron

Kolejna witryna o tworzeniu stron internetowych. Tym razem miałem problem z przyporządkowaniem jej do jakiejś kategorii – nie wiedziałem, czy jest to strona firmowa, czy też prywatna. Ale o tym za chwilę, podążajmy według schematu.

Zalety

Nie da się powiedzieć, iż strona obfituje w zalety. Jedną z nich można nazwać dość dobrą grę kolorów. Logotyp również jest całkiem ciekawy, aczkolwiek tekst w nim wygląda pospolicie. Nawigacja po stronie jest prosta i przyjemna – jedynie jedno menu nawigacyjne nie pozwala się pogubić. Ogólnie w kodzie panuje porządek, to jest nie ma go zbyt dużo – jeżeli chodzi o błędy to już nieco inna sprawa. Slider, będący główną częścią witryny, działa poprawnie, szybko i całkiem efektownie.

Wady

Jedną z największych wad jest wspomniany wcześniej brak informacji na temat tego, kto świadczy usługi. Czy jest to firma, czy też osoba prywatna, powinno to zostać wyszczególnione. Numer telefonu, gg i e-mail to nieco za mało, by pozyskać wiarygodność. Dodatkowo na stronie znajduje się wiele ikonek, które nie zostały stworzone przez autorów strony – po co na stronie o tworzeniu stron wykorzystać nie stworzone przez siebie elementy? Nie mówię, że to nielegalne czy coś w tym stylu, ale strona będąca swoistym portfolio powinna prezentować wyłącznie twórczość autora. Stopka jest wielką wadą tej witryny – kompletnie nie pasuje do założeń całości. Ciemny gradient mocno kontrastuje z tłem, co nie wywiera dobrego wrażenia.

Kodowo to wszystko jest uporządkowane, ale autor popełnił kilka podstawowych błędów.

<img src="images/email.png" align="middle"> &nbsp;&nbsp;kontakt@projektstron.com </img> 

Przede wszystkim tagu img się nie zamyka. Każdy tego typu tag powinien mieć natomiast alternatywny tekst wyświetlający się w przypadku braku obrazku.

<a href="index.html" id="logo"> </a>

Pusty element a stosuje się tylko w „krytycznych sytuacjach”. Czy tutaj naprawdę było konieczne?

<meta name= "robots"  content="all"/>

Po co wstawiać coś, co domyślnie jest w takiej właśnie formie? Na koniec wspomnę, iż na stronie nie było żadnego nagłówka, co jest dość dużą wadą.

Podsumowanie

Nad stroną Projektstron.com jeszcze trzeba trochę popracować. I pod względem estetycznym i pod tym kodowym. Mam nadzieję jednak, iż wytknięte powyżej porady zostaną wzięte pod uwagę, a strona między innymi pod ich kątem zostanie poprawiona.

Adres strony: projektstron.com

Komentarze

Jedna myśl nt. „Projektstron.com – nierozbudowany i niekompletny

Dodaj komentarz