Ocenimy.com - ocena stron i blogów

Regulamin

Przeczytaj regulamin

Zapoznaj się z zasadami przyjmowania zupełnie nowych stron do oceny i poznaj kryteria oceniania.
Zgłoś stronę

Zgłoś stronę

Zapisz się do darmowej oceny, podając adres swojej strony oraz informacje na jej temat.
Zgłoś stronę

Czekaj na ocenę

Poczekaj, aż twój serwis zostanie oceniony - dostaniesz maila od razu, gdy tak się stanie!

Programy24.pl – pustawe repozytorium programów

Data dodania Oceniono Tagi Tagi: , , , , Kategoria Kategoria: Komputery i Internet

Programy

W życiu odwiedziłem już sporo różnych stron o programach. Programy24.pl nie oferuje nic nowego w porównaniu do innych tego typu stron. Niemniej jednak nie odpycha oprawą graficzną, co sprawia, iż na stronie chce się pozostać. Ale po kolei.

Pierwsze wrażenia

Od razu po wejściu na stronę wita nas bardzo duża ilość różnego rodzaju boxów. Jest ich bardzo wiele, a samego tekstu niebędącego odsyłaczem czy tytułem jest naprawdę niewiele.  Dużo elementów ajaxowych – slider, kilka tabów – to wszystko działa płynnie i raczej podnosi wartość merytoryczną serwisu. Ładny top zwraca uwagę już po pierwszym spojrzeniu, jednakże wadą jest, iż na dużych monitorach nagle się urywa (można chociaż zastosować jakieś przejście), przy małych natomiast tło logotypu zaczyna się „psuć” – przezroczyste logo załatwiłoby sprawę. Reklama została wpasowana w całą strukturę strony i jest taka, jaka powinna być – nieinwazyjna. Strona na pierwszy rzut oka została stworzona w dobrym stylu, a więc pierwsze wrażenia jak najbardziej na plus.

Dokładniejsze spojrzenie

Przyglądając się stronie z bliska można zauważyć, iż pełno jest tu pustych działów. Przechodząc na przykład do Sterowników spotykamy się jedynie z nazwami działów, w dodatku z ohydnymi odstępami. Wystarczyłby napis „brak sterowników”, lub coś w tym stylu. Podobnie sprawa się ma, jeżeli przejdziemy do systemu macOS. Tutaj treści jest, jednak odstępy zostały porobione takie wielkie, iż trudno nazwać jest to czytelnością. Nie rozumiem boxu „Ostatnio szukane”, a raczej celu jego wprowadzenia. Cokolwiek się nie wpisze, pojawia się w tym boxie. Nie testowałem ekstremalnych tekstów, aczkolwiek domyślam się, że cenzora nie ma. Fajnie wyglądają listy programów, aczkolwiek tych programów nie jest zbyt wiele – chyba więcej jest kategorii. Aby strona nadawała się więc do użytku przez użytkownika należy więc wypełnić ją contentem, bo potencjał zdecydowanie jest.

Kod pod mikroskopem

Dobra deklaracja na plus, podobnie, jak zastosowanie deklaracji języka tam, gdzie ta powinna się znaleźć (niewiele osób o to dba). Mnóstwo skryptów sprawia, iż strona ładuje się długo. Nie będe ich liczył, ale jest ich koło dwudziestu. Na pewno dałoby się je skompresować i spakować, a jednocześnie przyspieszyć czas ładowania strony.

<a href="http://programy24.pl/"><h1>Programy24.pl</h1></a>

Zdecydowanie preferowane jest umieszczanie linku wewnątrz nagłówka. Plusem jest że nagłówkiem jest logo, o czym również niewiele osób pamięta.

<div class="footer"></div>

Mnóstwo pustych tagów nie jest zbyt dobre. Pusty tag jest tagiem niepotrzebnym.

</li>
</li>
</li>

Dużo tego typu niepotrzebnych zamknięć znacznika li. Dodatkowo jako skromną uwagę podpowiem, żeby zmienić system naliczania statystyk. Nie wiem, jak jest teraz, ale kiedyś Stat4u bardzo zawyżało statystyki.

Podsumowanie

Programy24.pl to strona z wielkim potencjałem, jednakże trochę zaniedbana. Niewiele jest tu treści, a strona główna jest wielkim zbiorem odnośników do podstron. Troszkę tekstu tam też by się przydało 🙂 Ogólnie jednak nie jest źle i patrzę na tę stronę optymistycznie, na pewno czeka ją świetlana przyszłość.

Programy można przejrzeć tu: Programy24.pl.

Komentarze

4 myśli nt. „Programy24.pl – pustawe repozytorium programów

  1. Niewątpliwym plusem serwisu jest prawdziwość słowa – darmowe. Nie trzeba dokonywać żadnych płatność oraz nie ma wymogu rejestracji. Szata graficzna przyciąga wzrok, odnalezienie programu nie sprawia trudności. Wszystko to sprawia, że jestem za tym by stron o tej tematyce było więcej, Kilku programów nie udało mi się odnaleźć w zasobach download, ale myślę, że z czasem przy aktualizacjach serwisu w końcu się tam pojawią.

Dodaj komentarz