Ocenimy.com - ocena stron i blogów

Regulamin

Przeczytaj regulamin

Zapoznaj się z zasadami przyjmowania zupełnie nowych stron do oceny i poznaj kryteria oceniania.
Zgłoś stronę

Zgłoś stronę

Zapisz się do darmowej oceny, podając adres swojej strony oraz informacje na jej temat.
Zgłoś stronę

Czekaj na ocenę

Poczekaj, aż twój serwis zostanie oceniony - dostaniesz maila od razu, gdy tak się stanie!

Pozycjonowanie.ambnetmedia.pl – schludnie i z klasą

Data dodania Oceniono Tagi Tagi: , , Kategoria Kategoria: Firmowe

Pozycjonowanie

Wiele stron o pozycjonowaniu, które do tej pory widziałem, nie wiedziało, w jaki sposób przyciągnąć do siebie klienta. Inaczej jest ze stroną, którą w tej chwili właśnie opisuję. Czy jednak prezentacja i wywieranie dobrego pierwszego wrażenia to wszystko? Jak będzie z tą stroną, gdy przyjrzę się jej dokładniej?

 

Zalety strony Pozycjonowanie AMB NetMedia

 

Już ze wstępu można było wywnioskować, iż prezentacja strony stoi na wysokim poziomie. Od razu po wejściu wita nas bardzo ładny slider. Logotyp też został wykonany w bardzo nowoczesny, przyjemny dla oka sposób, podobnie zresztą, jak menu nawigacyjne. Ogólnie rzecz biorąc od strony wizualnej strona bardzo ładnie wygląda i przykuwa uwagę, a przecież o to w głównej mierze stronom firmowym chodzi. Po stronie firmowej dotyczącej pozycjonowania można było się spodziewać dobrej optymalizacji – i tak rzeczywiście jest. Prawidłowo zastosowane zostały elementy, przy których najczęściej popełnia się błędy, na przykład listy.

 

Wady strony Pozycjonowanie AMB NetMedia

 

Wady na tej stronie to w głównej mierze dość irytujące drobnostki. Zacznijmy od newslettera – moim zdaniem domyślnie wprowadzone pola po kliknięciu powinny się wymazywać, aby można było wpisać swoje dane. Nie rozumiem również wykorzystania flasha w sliderze, skoro można zrobić szybko działający skrypt w ajaxie. Dodatkowo elementy menu po lewej (tego z „}”) stają się niewidoczne po najechaniu – chyba, że przy tym najedzie się na link, wtedy element jest jak najbardziej widoczny. Czcionka jest nieco za mała w głównym kontenerze.

 
			   <p><img src="img/amb_logo_w.png" width="285" height="212" alt="amb logo" align="left" hspace="22px" /></p>
			   <p>&nbsp;</p>
			   <p>&nbsp;</p>
			   <p>&nbsp;</p>
			   <p>&nbsp;</p>

Chyba zdajecie sobie sprawę, iż to nie jest prawidłowe wykorzystanie twardej spacji 🙂 To samo można osiągnąć stosując zwykły css. Poza tym logotyp powinien prowadzić do strony głównej, a nie do pliku index.html. Dlaczego? Odsyłam do Wujka G.

 <meta http-equiv="content-language" content="pl" />

To powinno dodatkowo trafić do taga .

 

Podsumowanie

 

Podsumowanie zamyka się w jednym krótkim zdaniu: strona jest wykonana bardzo dobrze. Spodobało mi się dbanie o prostotę, a jednocześnie zadbanie o ładny wygląd strony. Wszystko jest dostępne szybko i bezproblemowo.

Stronę można przejrzeć na: agencja interaktywna.

Dodaj komentarz