Ocenimy.com - ocena stron i blogów

Regulamin

Przeczytaj regulamin

Zapoznaj się z zasadami przyjmowania zupełnie nowych stron do oceny i poznaj kryteria oceniania.
Zgłoś stronę

Zgłoś stronę

Zapisz się do darmowej oceny, podając adres swojej strony oraz informacje na jej temat.
Zgłoś stronę

Czekaj na ocenę

Poczekaj, aż twój serwis zostanie oceniony - dostaniesz maila od razu, gdy tak się stanie!

*.pl – niestylowo i nieczytelnie

Data dodania Oceniono Tagi Tagi: , , Kategoria Kategoria: Sklepy

Sklep z motocyklami – jaki powinien być? Trudno powiedzieć. Mogę jednak z całą stanowczością powiedzieć, że każdy internetowy sklep powinien być czytelny. Nie ma znaczenia, czy będzie on w jasnej, czy też ciemnej stylistyce, o motorach czy o lekach na grypę. Czytelność to podstawa. Niestety, w przypadku *.pl właśnie tego zabrakło.

Tuż po wejściu na łamy serwisu odczułem nagłą potrzebę wyjścia z niego. Zauważyłem mnóstwo sliderów, ruszających się elementów i wszechobecny chaos. To wszystko nagromadzone w bardzo małych boxach, ohyda! Najbardziej jednak rozczarowały mnie poszczególne produkty. Może źle się wyraziłem – nie produkty same w sobie, ale kontenery z nimi. Jeden jest po prawej, drugi pod spodem i po lewej. Zero porządku, elementy na siebie wchodzą. Takiej masakry dawno nie widziałem. Możliwą przyczyną jest niedostosowanie strony pod wszystkie przeglądarki, ale nie zamierzam tego sprawdzać – jedna wizyta tutaj w zupełności wystarczy.

Kontynuując wywód dotyczący warstwy wizualnej muszę powiedzieć, że strona jest bardzo nieczytelna. W poszczególnych boxach kompletnie brakuje marginesów, a położenie elementów jest często nietrafione (jak na przykład gwiazdki na stronie produktów). Przez zbyt wielki kontrast między czarnym tłem a białymi elementami z treścią po chwili rozbolały mnie oczy. Pod względem wizualnym sklep bardzo zniechęca – szkoda, bo produkty prezentują się ciekawie, a jakość usług pewnie stoi na bardzo wysokim poziomie. Trzeba to tylko jednak jakoś „sprzedać”.

Warstwa kodowa strony również nie jest najlepsza. Przestarzała deklaracja i brak deklaracji języka na tagu html – to rzuciło mi się w oczy (gdyż na to zwracam uwagę w pierwszej kolejności). Kod jest bardzo nieczytelny. Pełno w nim, jakby to nazwać, elementów niedorzecznych. Najlepiej będzie, gdy posłużę się przykładem:


Starając się to opisać musiałbym powiedzieć, że jest to ukryty pusty kontener, a właściwie dwa. Takich absurdów tutaj co nie miara. To, co w samej stopce się dzieje pozostawię bez komentarza. Powiem tylko, że brak tutaj poukładania kodu oraz jakiejkolwiek optymalizacji. I to mnie bardzo smuci, bo sklep widać, że zasługuje na uwagę, a nic jej nie przykuwa.

Muszę przyznać, że sklep *.pl bardzo mnie rozczarował. Liczyłem na coś zjawiskowego, gdyż motocykle to temat naprawdę ciekawy, dający spore możliwości do popisu, zwłaszcza grafikom. Szukając pocieszenia w kodzie za bardzo go nie znalazłem, a szkoda. Radzę popracować, bo sklep zasługuje na coś lepszego.

* link i dane dotyczące nazwy sklepu zostały usunięte na życzenie autora.

Moja ocena:

Komentarze

4 myśli nt. „*.pl – niestylowo i nieczytelnie

 1. Wchodzę na stronkę a tam dwa slidery. W artykule widzę że jest ich „mnóstwo” – Douglas Adams liczył podobnym sposobem: jeden, dwa, mnóstwo. Troszkę nierzeczowa ta recenzja. Niby autor artykułu usunął adres strony, jednak google ją zaindeksowało wcześniej, gdy w tytule była nazwa sklepu 🙂 też widać fachowo została usunięta 😀

 2. Z tym fachowym usunięciem to się uśmiałem 🙂 Mam zadzwonić do google czy co? 😛 Z tego co widzę już się zaindeksowało z usuniętym adrsem, więc proszę się nie ośmieszać 🙂

  Mnóstwo tyczy się sliderów i ruszających się elementów. Proszę czytać ze zrozumieniem, skoro już się za to zabiera to tyle się powinno zrobić 🙂

  Przypominam, że to subiektywna opinia. Jeżeli Pan sądzi o swojej stronie inaczej, nie bronię tego. A w przypadku sliderów to tyle to właśnie mnóstwo. Jeżeli wg. Pana dopiero 10-20 to mnóstwo, to cóż… 😉

  • „Mam zadzwonić do google czy co?”

   tak zadzwoń ze nie wiesz jak usunąć artykuł, więc zmieniłeś jego zawartość.

 3. OK, sądzę że ta dyskusja się skończyła. Proszę pogodzić się z tym, że ktoś może mieć negatywne zdanie na temat Pańskiego sklepu. Albo trwać w dumie i przekonaniu, że wszystko jest perfekcyjne.