Ocenimy.com - ocena stron i blogów

Regulamin

Przeczytaj regulamin

Zapoznaj się z zasadami przyjmowania zupełnie nowych stron do oceny i poznaj kryteria oceniania.
Zgłoś stronę

Zgłoś stronę

Zapisz się do darmowej oceny, podając adres swojej strony oraz informacje na jej temat.
Zgłoś stronę

Czekaj na ocenę

Poczekaj, aż twój serwis zostanie oceniony - dostaniesz maila od razu, gdy tak się stanie!

Opon-market.pl – nieco ubicie, ale przyzwoicie

Data dodania Oceniono Tagi Tagi: , , , , Kategoria Kategoria: Sklepy

Wchodząc na zaprezentowaną w tytule stronę nie miałem wątpliwości, o czym ona będzie. Liczyłem na to, że zaprezentowany z logo tekst „eksperci od kół” można będzie odczytać również jako „eksperci od tworzenia sklepów” – przy pierwszym spojrzeniu wszystko wskazywało na to, że tak rzeczywiście będzie. A jak jest po zagłębieniu się w stronę?

Pierwsze wrażenie

Od razu po wejściu zostałem zaskoczony – na szczęście na plus. Mimo, iż spodziewałem się czegoś mrocznego i „cięzkiego”, zastałem tutaj ładną i przyjemną dla oka oprawę graficzną, w której kolejne kolory znakomicie ze sobą współpracowały. Fajnie prezentuje się tutaj nawigacja górna, a zresztą sam top został wykonany w nienaganny sposób. Męczy nieco czcionka zastosowana w menu po bokach – niepotrzebnie kolejne ich elementy są obrazkami. Przytłoczył mnie nieco dość duży ścisk elementów – wszystkiemu brakuje marginesów i odstępów, stronie przydałoby się troszkę oddechu. Zdecydowanie zwiększenia wymagają opisy poszczególnych produktów – małe teksty, zwłaszcza w otoczeniu czerwonego tekstu, który chcąc nie chcąc przyciąga uwagę, przegląda się z wielkim trudem. Fajnie przegląda się poszczególne produkty, dobrze również, że dobrze widoczne są godziny otwarcia i główne metody kontaktu. Ogólnie rzecz biorąc szata graficzna na wysokim poziomie!

Spojrzenie na kod

Spoglądając na kod można powiedzieć, że sporo w nim można zmienić. Po pierwsze deklaracja języka powinna trafić do tagu html. Ponadto meta robots jest niepotrzebne. Unikać radzi się jakichkolwiek pustych elementów – również puste atrybuty alt i title powinny być albo uzupełnione (preferowana opcja), albo też usunięte, gdyż w takiej formie nic nie zdziałają. Zdecydowanie za dużo divitisu, czyli nadużywania tagu div.

<div class="title"><strong>Koszyk:</strong></div>

To „title” samo sugeruje, że to powinien być nagłówek. Przy obrazkach nie stosujemy argumentu align – od tego jest css i floating. Menu powinno być LISTĄ, a tytuły nagłówkami. To samo, jeżeli chodzi o nawigację poziomą – to jest lista i taką powinna być w kodzie. Tak, jak już wcześniej wspomniałem, nie powinno się robić typowo graficznych menu. Brakuje nieco optymalizacji, uporządkowania, a gdzieniegdzie pojawiają się drobne błędy, na przykład brak spacji przy wielu obrazkach:

<img width="180" height="80"src="/uploader/dpd-baner.png" alt="dostawa gratis" />

Na plus

 • kolorystyka
 • fajna prezentacja produktu
 • intuicyjność i czytelność
 • dość ciekawa prezentacja

Na minus

 • zbyt mała czcionka
 • troszkę to wszystko ściśnięte
 • za dużo elementów graficznych, zwłaszcza w menu
 • niedoróbki w kodzie
 • brak optymalizacji (kod)

Podsumowanie

Bardzo często przeglądam sklepy związane z motoryzacją, dziwiąc się wszechobecnemu chaosowi oraz temu, że zazwyczaj wykonane są w mrocznej stylistyce, często bardzo nieczytelnej. Tutaj jest zupełnie inaczej. Opon-market.pl to sklep wykonany w sposób przyjazny dla użytkownika i zdecydowanie bardzo czytelny. Oczywiście nie brakuje mu wad, niemniej jednak przegląda się go bardzo przyjemnie. A to zdecydowanie jest plus!

Do sklepu wejść można tutaj: opon-market.pl

Moja ocena:

Komentarze

Jedna myśl nt. „Opon-market.pl – nieco ubicie, ale przyzwoicie

 1. Witam, jestem bardzo wdzięczny za wskazówki. Ja mam już tak „opatrzoną” swoja stronę że mogę nie widzieć oczywistych błędów. Tym bardziej cenne są takie wskazówki jak Wasze. Menu już zmieniłem i teraz wygląda o wiele lepiej. Na inne poprawki tez przyjdzie czas jak tylko wygospodaruję troszkę czasu.
  Jeszcze raz dziękuję za opinie.

Dodaj komentarz