Ocenimy.com - ocena stron i blogów

Regulamin

Przeczytaj regulamin

Zapoznaj się z zasadami przyjmowania zupełnie nowych stron do oceny i poznaj kryteria oceniania.
Zgłoś stronę

Zgłoś stronę

Zapisz się do darmowej oceny, podając adres swojej strony oraz informacje na jej temat.
Zgłoś stronę

Czekaj na ocenę

Poczekaj, aż twój serwis zostanie oceniony - dostaniesz maila od razu, gdy tak się stanie!

Odlotowewakacje.com – po prostu ładny serwis

Wakacje
Data dodania Oceniono Tagi Tagi: , , Kategoria Kategoria: Turystyka i rekreacja

Mimo, iż okres wakacyjny już minął, z pewnością wielu z Was myśli, jak by tutaj go przedłużyć. Z pomocą przychodzi serwis, którego właśnie teraz będę oceniał – Odlotowewakacje.com. Jak sama nazwa (a raczej domena) serwisu mówi, zapewnia on możliwość zakupu wyjazdu do różnych krajów świata. Jak została zaprezentowana oferta i czy zachęca ona do skorzystania z usług serwisu?

Pierwsze wrażenie

Tuż po wejściu na łamy tego serwisu powitał mnie świetny logotyp, doskonale pasujący do tematyki. Strona niemal od razu mi się spodobała, głównie ze względu na dość fajne dobranie kolorów (aczkolwiek róż w niektórych miejscach razi). Zadowolenie było jeszcze większe, gdy zobaczyłem bardzo ładny slider prezentujący najciekawsze elementy oferty firmy. Bardzo dobrze jest tutaj widoczny numer telefonu wraz z innymi danymi kontaktowymi. Nawigacja po stronie jest prosta i bardzo przyjemna. Dużo ładnych zdjęć przyciąga uwagę odwiedzającego, a mnóstwo ajaxowych elementów sprawia, iż strona wygląda nowocześnie i – po prostu – sama w sobie się podoba. Cieszy to, iż każdy element tutaj został dopracowany i przyodziany wieloma zdjęciami. Sprawia to, iż strona jest atrakcyjna – nie tylko dla osób rozważających wycieczkę wakacyjną. Wizualnie więc jak najbardziej na plus.

Co kryje się pod maską samolotu

Przede wszystkim muszę powiedzieć, iż bardzo zadowoliła mnie dbałość autora o podstawowe elementy związane z kodem. Dobra deklaracja typu kodu strony, jak również odpowiednie zaimplementowanie elementu odpowiedzialnego za język wywołały u mnie uśmiech na twarzy – te elementy zazwyczaj są bowiem źle używane. Deklaracja mety związana z robotami jest zbędna, można by również kilka skryptów przerzucić do stopki. Ogólnie jednak ich ilość nie jest jakaś zniewalająca, a przynajmniej nie w takim stopniu, żeby spowalniała stronę. Nie rozumiem nieco podwójnego wywoływania favicony – jednego błędnego, jednego prawidłowego:

<link rel="shortcut icon" href="http://www.odlotowewakacje.com/fileadmin/favicon.ico" type="image/x-ico; charset=binary">
<link rel="icon" href="http://www.odlotowewakacje.com/fileadmin/favicon.ico" type="image/x-ico; charset=binary">

To drugie można zostawić 🙂 W tytule strony znajdują się same słowa kluczowe – warto gdzieś zapisać to, co powinno się tam znaleźć, a więc sam tytuł strony.

<li class="">

Pusty element to niepotrzebny element, zwłaszcza, jeżeli chodzi o wywoływanie pustej klasy. Na tej stronie zdarza się to bardzo często. Logotyp mógłby być nagłówkiem h1. Ogólnie plus, że ogólnie te nagłówki się pojawiają. Logo powinno być nagłówkiem, a wszystkie obrazki jakiś tam alternatywny tekst powinny mieć.

Przystępujemy do lądowania

Strona – ogólnie rzecz biorąc – bardzo mi się spodobała. W kodzie nie ma bardzo rażących błędów, natomiast wizualnie jest to jedna z tych stron, które przegląda się z uśmiechem na ustach. Moim zdaniem jest bardzo ładnie. A jak wy myślicie? Zgadzacie się z tym? Oceniajcie za pomocą gwiazdek!

Na wakacje można się udać tutaj: odlotowewakacje.com.

Dodaj komentarz