Ocenimy.com - ocena stron i blogów

Regulamin

Przeczytaj regulamin

Zapoznaj się z zasadami przyjmowania zupełnie nowych stron do oceny i poznaj kryteria oceniania.
Zgłoś stronę

Zgłoś stronę

Zapisz się do darmowej oceny, podając adres swojej strony oraz informacje na jej temat.
Zgłoś stronę

Czekaj na ocenę

Poczekaj, aż twój serwis zostanie oceniony - dostaniesz maila od razu, gdy tak się stanie!

Motocykliczny.pl – przerost „formy” nad treścią

Motocykle
Data dodania Oceniono Tagi Tagi: , , Kategoria Kategoria: Inne

Stronę Motocykliczny.pl otwierałem z wielką nadzieją – tego, że wejdę na coś niezmiernie klimatycznego, z wspaniałą atmosferą, a najlepiej jeszcze wypełnionego interesującą treścią. Niestety, jak to często bywa, musiałem się zawieść. Motocykliczny.pl to katalog zawierający różne informacje na temat motocykli – całość jednak została podana w formie, która nie do końca mi przypasowała.

Negatywne pierwsze wrażenie

Bardzo mi się nie spodobał minimalizm tej witryny internetowej – być może pasuje on do firmówek oraz stron innych tematycznie, ale czy tutaj jest on tak naprawdę na miejscu? Moim zdaniem nie. Dodatkowo moją niechęć do tej witryny spotęgowała ilość reklam tutaj występujących. Dlatego właśnie w tytule wspomniałem o przeroście „formy” nad treścią. Otóż znaczną część tej strony zabierają właśnie reklamy, które często są jedynymi obrazkami na podstronie, przez co odwracają uwagę od czegokolwiek innego. Oczywiście, nie mam nic przeciwko zarabianiu na witrynach, ale tylko wtedy, gdy nie odbywa się ono kosztem użytkownika.

W poszukiwania plusów strony zabrnąłem na podstronę z wybranym motocyklem – ładna, czytelna tabelka w znakomity sposób oddała cechy każdego z motocykli. Szkoda tylko, że nie każdy został przyozdobiony zdjęciem – w dzisiejszych czasach sam tekst nie wystarczy, aby przyciągnąć uwagę odbiorcy.

Kod strony

Jeżeli chodzi o warstwę kodową witryny to jest ona taka, jakiej się spodziewałem – bardzo uporządkowana, odzwierciedlająca minimalizm całego projektu. Porządek nie oznacza tutaj jednak pełnej poprawności kodowej. Transitional zastosowany tutaj jest przestarzały, o czym wspominam nie po raz pierwszy. Deklaracja językowa, będąca absolutną podstawą, powinna trafić do tagu html. Autor źle wykorzystuje twardą spację, a favicona nie powinna być definiowana przez shortcut icon. Fajnie, że skompresowane zostały skrypty – część z nich jednak powinna trafić na koniec strony. Na stronie głównej „Losowe Motocykle” i sąsiadujące im boxy są listami, a nie akapitami tekstu – powinno mieć to swoje odzwierciedlenie w kodzie.

Podsumowanie

Motocykliczny.pl to strona, która pod żadnym względem mnie nie zachwyciła, ani też nie zachęciła do ponownych odwiedzin. Gdybym jednak jakimś cudem odwiedził ją, na pewno musiałbym włączyć Adblocka. Autor musi włożyć sporo pracy, aby wygląd oddawał charakter całości.

Adres strony: motocykliczny.pl.

Dodaj komentarz