Ocenimy.com - ocena stron i blogów

Regulamin

Przeczytaj regulamin

Zapoznaj się z zasadami przyjmowania zupełnie nowych stron do oceny i poznaj kryteria oceniania.
Zgłoś stronę

Zgłoś stronę

Zapisz się do darmowej oceny, podając adres swojej strony oraz informacje na jej temat.
Zgłoś stronę

Czekaj na ocenę

Poczekaj, aż twój serwis zostanie oceniony - dostaniesz maila od razu, gdy tak się stanie!

Mojchevy.pl – całkiem porządny portalik

Chevrolet
Data dodania Oceniono Tagi Tagi: , , , Kategoria Kategoria: Inne

Gdy tylko zobaczyłem adres Mojchevy.pl nie do końca wiedziałem, z czym będę miał do czynienia. Nazwa zupełnie nic mi nie sugerowała – dopiero po wejściu wszystko stało się jasne. Jest to strona poświęcona samochodom marki Cheverolet. I to nie byle jaka strona – zresztą przeczytajcie sami.

Wygląd strony

To, co widzą odwiedzający stronę po jej otwarciu powinno być czymś, o co autorzy powinni dbać na pierwszym miejscu. Tutaj tymczasem jest dość różnie. Pochwalić należy sam top strony – ładny pasek nawigacyjny oraz niczego sobie logotyp, a także dobre dobranie kolorów. To przypadło mi do gustu. Wielokrotnie podkreślam, że duża czcionka to podstawa w dzisiejszych czasach. Autor tutaj jednak troszkę przesadził – nagłówki postów wyglądają brzydko i karykaturalnie właśnie przez zbyt wielką czcionkę. Dobrze z kolei czyta się tekst, odpowiedni kolorystycznie, choć nieco porozwalany po stronie (raz jest wcięcie, raz go nie ma, raz wyjustowane, a raz nie). Stopka jest uboga, ale w sumie po co komplikować najmniej ważną dla użytkownika część strony?

Kod strony

Bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie warstwa kodowa strony. Przede wszystkim dobra deklaracja, poparta korzystaniem z nowych tagów, jakie oferuje HTML5. Strona jest zdeklarowana jako angielska, a tymczasem ja widzę, że jest w całości po polsku. Dodatkowo po co dawać tagowi html atrybut class? Tag ten jest tylko jeden – bez problemu można go modyfikować bez użycia klasy. Niemniej jednak, uśmiech, który od razu po zobaczeniu tagów HTML5 pojawił się na mojej twarzy cały czas nie przestawał widnieć na mojej twarzy! Nieco chaotyczny kod (mówię o strukturze – w jednej jeden odsyłacz zazwyczaj rozbity na kilka linijek) utrudnił mi co prawda zadanie przeglądania całego źródła strony, aczkolwiek ja osobiście większych niedociągnięć się nie dopatrzyłem. A wręcz muszę pochwalić autora tej strony. Za co? Za umieszczenie skryptów na końcu, nie nadużywanie meta-tagów, dbałość o szczegóły, optymalizację kodu i wiele, wiele więcej.

Podsumowanie

Szczerze mówiąc oprócz zbyt wielkiej strony w nagłówkach nie było tu się za bardzo do czego przyczepić. Można więc powiedzieć, że serwis został stworzony w bardzo wzorowy sposób. Mi osobiście bardzo się spodobał.

Jego adres to: mojchevy.pl.

Dodaj komentarz