Ocenimy.com - ocena stron i blogów

Regulamin

Przeczytaj regulamin

Zapoznaj się z zasadami przyjmowania zupełnie nowych stron do oceny i poznaj kryteria oceniania.
Zgłoś stronę

Zgłoś stronę

Zapisz się do darmowej oceny, podając adres swojej strony oraz informacje na jej temat.
Zgłoś stronę

Czekaj na ocenę

Poczekaj, aż twój serwis zostanie oceniony - dostaniesz maila od razu, gdy tak się stanie!

MMOCentrum.com – portal o grach MMO

MMO Centrum
Data dodania Oceniono Tagi Tagi: , , , Kategoria Kategoria: Rozrywka

Jako że tematyka gier nie jest mi obca, gdyż posiadam kilka portali z nimi związanych, a zresztą sam od bardzo dawna jestem graczem z wyboru, z radością przystąpiłem do oceny strony MMOCentrum.com – jednej z wielu witryn poświęconych produkcjom z gatunku MMO.

Od razu muszę przyznać, że szata wywarła na mnie dość dobre wrażenie – niestety, tylko pod niektórymi względami. Fajnie na przykład użytkownik może się po niej poruszać – nawigacja jest prosta, a podział gier na gatunki przemyślany. Nieco rozczarował mnie fakt, iż strona jest mało wyrazista. Poza nazwą w topie ciężko byłoby stwierdzić, że tak naprawdę ona dotyczy gier MMO. Pochodnie w tle może są klimatyczne, jednak brakuje mi tu czegoś, co o wiele bardziej kojarzyłoby się z tematem. Być może jakaś tapetka z gry, albo coś w tym stylu? W oczy rzuca się bardzo mała czcionka w opisach, którą naprawdę ciężko się czyta. Pod względem graficznym nie spodobało mi się również umiejscowienie reklamy w topie, które w znacznym stopniu rozciągnęło top i sprawiło, że grafika się „urywa” od góry. Dodatkowo strona główna jest moim zdaniem zbyt „krótka”. Powinno się na niej znaleźć znacznie więcej informacji – aktualności jest mało i są dodawane sporadycznie, co przy dzisiejszym rozwoju portali o grach jest po prostu strzałem w kolano.

Jeżeli chodzi o kodowanie strony to pierwszą rzeczą, na którą zwraca się uwagę jest mała ilość elementów w topie  – ceni się to, że wszystko jest jakoś uporządkowane. Niestety, nie obyło się bez elementów źle użytych lub też po prostu niepotrzebnych. Zacznijmy na przykład od tego fragmentu:

  <meta http-equiv="Content-Language" content="pl">

  <meta http-equiv="Reply-To" content="biuro@altweb.pl">

  <meta name="Robots" content="all">

  <meta name="Author" content="<br />
<b>Notice</b>: Undefined index: author in <b>/home/hashq2/domains/mmocentrum.com/public_html/includes/theme.inc.php</b> on line <b>38</b><br />
">

  <meta name="Description" content="">

Deklaracja języka powinna zostać usunięta z mety i wstawiona do tagu HTML. Z Reply-To robią użytek tylko spam-boty, zatem raczej usunąłbym cały ten tag. Robots jest zupełnie niepotrzebne – w takiej formie nie zmienia w żaden sposób domyślnego zachowania robotów. Co do Author to chyba na pierwszy rzut oka widoczny jest błąd, a Description jest po prostu puste. Czyli sytuacja jest taka sama, jakby go nie było. A jednak jest. Na stronie nie brakuje pustych elementów:

 <div id="torchL"></div>
<div id="torchR"></div>

Każdy wie, że są one niepotrzebne, ale cóż, nie zawsze da je się ominąć. Raczej zdecydowałbym się na język użyty w stronie – w altach dla obrazków jest to angielski (Contact, itd), a tymczasem strona jest zdeklarowana jako polska. Nawigacje (obie, również i ta po kategoriach) są listami i takimi powinny być również w kodzie. Poza tym nadużywane są tagi h1 – jeden/dwa to absolutne maksimum. Logotyp powinien być klikalny i nie powinien być tłem.

Ogólnie rzecz biorąc strona MMOCentrum pozostawia po sobie mieszane wrażenie. Z jednej strony jest całkiem przyjemna, a z drugiej dość nieczytelna – w wielu miejscach wygląda na taką, która jeszcze jest w fazie produkcji (widoczne to jest w stopce). W sumie jednak nie jest najgorzej, jednak potrzeba wiele pracy, by strona stała się przyjazna użytkownikowi.

Stronę można podejrzeć tutaj: mmocentrum.com

Moja ocena:

Dodaj komentarz