Ocenimy.com - ocena stron i blogów

Regulamin

Przeczytaj regulamin

Zapoznaj się z zasadami przyjmowania zupełnie nowych stron do oceny i poznaj kryteria oceniania.
Zgłoś stronę

Zgłoś stronę

Zapisz się do darmowej oceny, podając adres swojej strony oraz informacje na jej temat.
Zgłoś stronę

Czekaj na ocenę

Poczekaj, aż twój serwis zostanie oceniony - dostaniesz maila od razu, gdy tak się stanie!

Mizong.pl – bo liczy się klimat!

Kung Fu
Data dodania Oceniono Tagi Tagi: , , , Kategoria Kategoria: Zdrowie i sport

Szczerze mówiąc po zobaczeniu adresu strony miałem delikatne przeczucie, iż będzie powiązana w pewnym stopniu z azjatyckimi klimatami. Nie wiem, czemu stało się dla mnie to oczywiste – być może po tej charakterystycznej końcówce „zong”. W każdym razie wiązałem niemałe nadzieje z tą witryną i miałem nadzieję, że nie tylko zachwyci mnie wyglądem, ale również zachęci do zapoznania się z jej treścią.

Półobrót po wejściu

Muszę powiedzieć już na początku, że wcale się nie zawiodłem. Autorzy witryny trafili w dziesiątkę jeżeli chodzi zarówno o kolorystykę strony, jak i układ, a przede wszystkim klimat panujący na niej. Takie jest pierwsze wrażenie, aczkolwiek zawiodła mnie nieco galeria strony, która zupełnie popsuła cały efekt osiągnięty przed stronę główną. Ale co tam, na galerię nie trzeba w końcu wchodzić 🙂

Tekst na stronie jest o wiele za mały, a w kontraście z tłem bardzo ciężko się go czyta. Nawigacja jest intuicyjna i pozwala szybko przemieszczać się po serwisie – a taka właśnie powinna być jej rola. Jeżeli chodzi o stronę główną to nieco „zabłąkanie” wyglądają odnośniki do kontaktu (czy to nie powinien być jakiś przycisk, a nie „goły” odnośnik?), jak również napis zachęcający do wspólnego treningu. Poza tym jednak efekt wizualny jest oszałamiający.

Warstwa kodowa

Obawiałem się nieco kodu, który mógłby zburzyć cały efekt wywołany warstwą wizualną witryny. Jak się okazuje, zupełnie niepotrzebnie. Nieco denerwuje Transitional w deklaracji, ale już deklaracja językowa została podana w miejscu prawidłowym. Autor nie nadużył tagów meta, aczkolwiek mógłby się kilku z nich pozbyć – część skryptów mogłaby stanowczo być przeniesiona do stopki. W całym kodzie, ogólnie rzecz biorąc, panuje ład. Widać jest, iż teksty były wprowadzane przy pomocy jakiegoś edytora (akapity a’la WordPress czy Joomla), ale to nie wpływa na pozytywny odbiór kodu. Nieco kuleje hierarchia nagłówków. Logotyp w h6? W dodatku źle użyta twarda spacja, niestety, oraz pusty link (spacja nie jest uznawana za treść) – to nieco mnie rozczarowało.

Podsumowanie

Mizong.pl to witryna, która bardzo przypadła mi do gustu. Mimo, iż nie brakuje w niej elementów rażących (galeria) i irytujących (pusty link w kodzie), na pewno zachęca do czytania, przeglądania i częstego jej odwiedzania. Ten klimat, o którym już w tytule wspomniałem, jest po prostu niepowtarzalny i niemożliwy do zapomnienia. Efekt jak najbardziej pozytywny!

Do Chin przenieść się można tutaj: mizong.pl.

Moja ocena:

Dodaj komentarz