Ocenimy.com - ocena stron i blogów

Regulamin

Przeczytaj regulamin

Zapoznaj się z zasadami przyjmowania zupełnie nowych stron do oceny i poznaj kryteria oceniania.
Zgłoś stronę

Zgłoś stronę

Zapisz się do darmowej oceny, podając adres swojej strony oraz informacje na jej temat.
Zgłoś stronę

Czekaj na ocenę

Poczekaj, aż twój serwis zostanie oceniony - dostaniesz maila od razu, gdy tak się stanie!

Misswish.pl – kobieco i z klasą

Torebki
Data dodania Oceniono Tagi Tagi: , , , Kategoria Kategoria: Sklepy

Misswish.pl to kolejny sklep, który przyjdzie mi ocenić. Różni się jednak w znaczącym stopniu od innych, z jakimi do tej pory się spotkałem. Po pierwsze: tematyką. Jego oferta skierowana jest wyłącznie do kobiet, jak również wąskiej grupy mężczyzn lubiącej noszenie damskich torebek. Po drugie: wykonaniem. Jest to jeden z najbardziej zadbanych i najczytelniejszych sklepów internetowych, jakie przyszło mi ocenić, a może nawet z tych, jakie przyszło mi do tej pory odwiedzić. Idźmy jednak z oceną po kolei.

Efektowna czytelność

Tuż po wejściu na stronę główną wita nas bardzo ładna szata graficzna, łącząca w sobie kolory różu i czerni. Ładny slider przedstawia promocje i ciekawe rzeczy ze sklepu – tutaj wspomnę jedynie, iż jeden z elementów po kliknięciu nie działa, co nieco negatywnie wpływa na jakość doznań związanych ze stroną. W końcu to link prowadzący ze strony głównej, bardzo dobrze widoczny. Bardzo ładnie przedstawia się pasek nawigacyjny strony – wszystko jest duże, widoczne, a po najechaniu na dział z torebkami pojawia się stworzone z wyczuciem menu dodatkowe. Nawigacja po stronie przebiega więc bardzo sprawnie. Cała strona jest bardzo czytelna. Świetne czcionki o odpowiedniej wielkości sprawiają, iż opisy czyta się świetnie – szczególnie lista produktów zrobiła na mnie wrażenie. Fajnie, że zastosowane są drobne, aczkolwiek bardzo przyjemne efekty w jquery. Na stronie produktu w fajny sposób można przeglądać galerię zdjęć. Trochę denerwuje brak formatowania list i angielski napis Tags przy wypisanych tagach danej torebki. Stopka utrzymuje klimat całej strony, świetna czcionka na różowym pasku i pełniąca funkcję dodatkowego nawigatora stopka. Moim zdaniem bomba!

Co, jeżeli chodzi o kod?

Niestety, w kodzie jest nieco gorzej. Przede wszystkim w nagłówku wykonuje się cała masa skryptów. Dużo jest też niepotrzebnych meta tagów (w tym tradycyjnie ten związany z deklaracją języka, która już została podana w tagu html). Na pierwszy rzut oka nagłówek jest obszerniejszy niż cała treść strony. Przy głębszym przyjrzeniu się wcale tak jednak nie jest – wszystko za sprawą tego, iż cała lista produktów aż do stopki jest wypisana w jednej linijce, przez co kod jest praktycznie nieczytelny. Menu na górze powinno być listą, a wcale nią nie jest.

<meta name="robots" content="index,follow" /> 
<meta name="revisit-after" content="1 days" />

Do tego służy plik robots.txt.

<meta name="GOOGLEBOT" content="index,follow,archive" />

To jest to samo, co robots, a więc też jest zbędne. Dodatkowo na stronie został zastosowany jedynie jeden nagłówek – powinno być ich więcej. Minusem jest też deklaracja (Transitional!?). Dodatkowo logo jest pustym odnośnikiem – powinno być ładnie wziętym w link obrazkiem z dobrze dobranym altem i jeszcze oplecione w nagłówek h1.

Podsumowując

Misswish.pl to sklep świetny pod względem wizualnym, wspaniały pod względem użytkowym. Trochę błędów w kodzie można bez problemu poprawić, należałoby zwiększyć czytelność chaotycznego nieco kodu. Całość jest jednak zdecydowanie godna uwagi i po prostu ładna.

Sklep można odwiedzić tutaj: Misswish.pl.

Komentarze

Jedna myśl nt. „Misswish.pl – kobieco i z klasą

  1. Wow. Cieszymy się za tak pozytywny komentarz. Nie spodziewaliśmy się 🙂 bardzo cenimy sobie uwagi dotyczące naszej strony, gdyż zależy nam bardzo by się podobała kobietom i zachęcała do klikania i przeglądania 🙂 Dziękujemy bardzo 😉 Jeśli chodzi o kod, to ten bałagan niby miał być zamierzony…, a reszta ma na celu wspomagać pozycjonowanie strony. Z efektów jesteśmy zadowoleni, więc chyba nie jest tak źle 😉 Pozdrawiamy.

Dodaj komentarz