Ocenimy.com - ocena stron i blogów

Regulamin

Przeczytaj regulamin

Zapoznaj się z zasadami przyjmowania zupełnie nowych stron do oceny i poznaj kryteria oceniania.
Zgłoś stronę

Zgłoś stronę

Zapisz się do darmowej oceny, podając adres swojej strony oraz informacje na jej temat.
Zgłoś stronę

Czekaj na ocenę

Poczekaj, aż twój serwis zostanie oceniony - dostaniesz maila od razu, gdy tak się stanie!

Minmax.pl – porządna strona prywatna

Strona prywatna
Data dodania Oceniono Tagi Tagi: , , , , Kategoria Kategoria: Prywatne

Pierwszy raz (a przynajmniej w młodej historii tego serwisu) mam okazję oceniać stronę prywatną. Dlatego też bardzo cieszy mnie, iż na pierwszej tego typu stronie zgłoszonej do oceny wcale się nie zawiodłem. Została zdecydowanie wykonana z klasą i bardzo fajnie się prezentuje. Szkoda, że nie jest na bieżąco aktualizowana, ale treści za bardzo oceniać nie zamierzam.

O czym i na czym

Strona powstała na WordPressie, co wcale na pierwszy rzut oka nie jest widoczne. To oczywiście wielki plus. Bardzo ładne dobranie kolorów sprawiło, iż na stronie aż chce się przebywać. Top jest ładny, aczkolwiek zajmuje stanowczo zbyt wiele miejsca – prawdopodobnie ze względu na zbyt wielkie zdjęcie. Logo jest klikalne i to oczywiście na plus. Całość czyta się bardzo dobrze, ładnie wyglądają poszczególne elementy aktualności, jak również menu. Trochę dziwnie wygląda na tle tego wszystkiego stopka strony, moim zdaniem powinna być na tym samym tle, co box z treścią strony. Ale to moja prywatna opinia. Strona jest bardzo czytelna i to zdecydowanie sprawia, iż zasługuje na jak najwyższą ocenę.

W jaki sposób i jak dobrze

Jeżeli  chodzi o kod to plusem jest, iż menu jest listą (którą powinno być). Nieco zbyt dużo skryptów ładuje się w topie – mimo, iż na szybkich łączach internetowych raczej różnicy to nie robi, posiadacze wolniejszych mogą to odczuć.  Nie rozumiem zastosowania tego fragmentu:

<div id="buttony">
<span id="nowsze"></span></a>
<span id="starsze"></span></a>		
</div>

Jak wiadomo, puste elementy to niepotrzebne elementy – a tutaj jeszcze niepotrzebne zamknięcia nieotwartych odsyłaczy. Kolejny plus w warstwie kodowej to deklaracja języka tam, gdzie powinna się znajdować. Logotyp powinien być nagłówkiem – tutaj jest wzięty w span. Pełno jest znaczników center, od których się odchodzi ze względu na możliwości wyśrodkowania czegokolwiek w css. Poza tym przydałoby się więcej nagłówków, przynajmniej w tych miejscach typowo „nagłówkowych”.

Podsumujmy

Ogólnie rzecz biorąc muszę powiedzieć, iż była to strona, na której miło spędziłem czas. Jej wygląd mnie urzekł, a całość widać, że została zrobiona porządnie. Moim zdaniem bardzo fajny projekt, którym można się zdecydowanie chwalić przed znajomymi.

Adres: minmax.pl.

Dodaj komentarz