Ocenimy.com - ocena stron i blogów

Regulamin

Przeczytaj regulamin

Zapoznaj się z zasadami przyjmowania zupełnie nowych stron do oceny i poznaj kryteria oceniania.
Zgłoś stronę

Zgłoś stronę

Zapisz się do darmowej oceny, podając adres swojej strony oraz informacje na jej temat.
Zgłoś stronę

Czekaj na ocenę

Poczekaj, aż twój serwis zostanie oceniony - dostaniesz maila od razu, gdy tak się stanie!

Marvel-heroes.pl – porządny fansite, słaby kod

Data dodania Oceniono Tagi Tagi: , , , , Kategoria Kategoria: Rozrywka

Marve

Marvel-heroes.pl to jeden z ładniejszych i czytelniejszych fansite’ów, jakie do tej pory miałem okazję odwiedzić. Co prawda brakuje tutaj kilku elementów, ale całość czyta się i przegląda niezwykle przyjemnie. Plus można się dowiedzieć nieco na temat fajnej gry. Ogólnie – porządny fansite. Jednak wszystko po kolei.

 

Zalety Marvel-heroes.pl

 

Największą zaletą strony jest jej czytelność. Białe tło, ładnie dobrany tekst sprawiają, iż wszystko czyta się w sposób przyjemny. Dodatkowo na stronie głównej znajduje się równie ładny slider. Co prawda nieco brzydka czciona w jego środku, aczkolwiek gradient i elementy do wyboru – miodne. Fajnie, że zastosowane zostały nagłówki w odpowiednich miejscach na stronie, aczkolwiek hierarchia czasem zawodzi. Ale o tym w wadach.

 

Wady Marvel-heroes.pl

 

Przede wszystkim wady są widoczne w kodzie strony. Naliczyłem się ażdziewięciu odwołań do arkuszy css oraz podobnej ilości skryptów ładowanych w nagłówku strony. Naprawdę, to wszystko da się zamknąć w zaledwie kilku plikach, a skrypty w większości przenieść na koniec strony. A, przepraszam. W stopce ładuje się kolejny milion skryptów, w tym niektóre po raz drugi.

<body id="home">

Nie rozumiem, po co nadawać jakikolwiek identyfikator czy klasę body. Przecież ono jest jedno, cały czas to samo.

<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml"   Pole� znajomym  Pole� znajomym   Pole� znajomym  dir="ltr" lang="pl-PL">

Po pierwsze Transitional – można go zmienić, a raczej powinno się to zrobić. W htmlu dodane zostały teksty „Poleć znajomym”, zapewne przez pomyłkę. Wspomniałem wcześniej o hierarchii – podczas gdy nagłówki newsów są 1 poziomu, te w menu są drugiego, co podporządkowuje je ostatniemu elementowi z newsów. Warto zatem je również dać w h2. Albo najlepiej w h1, który chyba tutaj nie jest stosowany. Dodatkowo nagłówkiem powinien być też logotyp strony.

 

Podsumowanie

 

Na pierwszy rzut oka strona wygląda bardzo fajnie – i taka w rzeczywistości dla użytkownika jest. Pod tak zwaną maską kryje się jednak wielki chaos i brak optymalizacji, który jest największą wadą tej stronki. Ogólnie miejsce jednak pozostawia po sobie pozytywne wrażenie.

Superbohaterem zostać możesz tu: Polski Fansite gry Marvel Heroes Online

Komentarze

Jedna myśl nt. „Marvel-heroes.pl – porządny fansite, słaby kod

Dodaj komentarz