Ocenimy.com - ocena stron i blogów

Regulamin

Przeczytaj regulamin

Zapoznaj się z zasadami przyjmowania zupełnie nowych stron do oceny i poznaj kryteria oceniania.
Zgłoś stronę

Zgłoś stronę

Zapisz się do darmowej oceny, podając adres swojej strony oraz informacje na jej temat.
Zgłoś stronę

Czekaj na ocenę

Poczekaj, aż twój serwis zostanie oceniony - dostaniesz maila od razu, gdy tak się stanie!

Majesso.pl – klimatyczny sklep z odzieżą męską

Odzież męska
Data dodania Oceniono Tagi Tagi: , , , Kategoria Kategoria: Sklepy

Większość sklepów odzieżowych, jakie widziałem do tej pory była wykonana w raczej jasnej stylistyce i stawiała na czytelność, jednocześnie jednak stając się bezbarwna, wcale nie kojarzona z tym, co oferuje i nie wpadająca w pamięć. Majesso.pl to sklep internetowy wykonany w mrocznej stylistyce, która ma swoją atmosferę i zdecydowanie przypadła mi do gustu. Świetna gra kolorów i wspaniała prezentacja oferty, jak również ten klimat, o którym mówiłem, to rzeczy, które zdecydowanie zapadają w pamięć.

Co irytuje a co cieszy w designie?

Po pierwsze: klimat, o którym już wspomniałem kilkukrotnie, gdyż właśnie on zasługuje na uwagę. Świetnie dobranie kolorystyczne również działa na korzyść sklepu. Bardzo ładnie i płynnie działają slidery, które dodatkowo uatrakcyjniają wygląd całości. Sam opis produktów jest bardzo czytelny, podobnie zresztą, jak ich lista w poszczególnych kategoriach. Nieco może denerwować przewijanie tych wszystkich sliderów, jeden mógłby być statyczny, aczkolwiek nie jest to absolutnie konieczne i tak irytujące, że nie dałoby się tego znieść. Moim zdaniem design bardzo ładny i profesjonalny.

Co drzemie w kodzie?

Przede wszystkim pierwszą rzeczą, która rzuca się w oczy są „graficzne” nagłówki, jak również elementy nawigacyjne. Nie powinny one właśnie takie być – zawsze lepiej postawić na zwykły tekst, nawet jeśli miałoby to się odbić na wyglądzie czcionki. To, co powinno być nagłówkami strony (Kategorie produktów, bestsellery, produkty exclusive, a przede wszystkim logotyp) tymi nagłówkami niestety nie jest. Cieszy jedynie fakt, iż w logotyp strony można kliknąć i przenieść się na stronę główną – to w sumie rzecz biorąc jest jednak podstawą. Transitional zastosowany w deklaracji jest mocno przestarzały. Warto zdeklarować HTML 5, lub chociażby od biedy użyć „Stricta”. Brakuje deklaracji języka, w jakim jest tworzony sklep – powinna ona trafić do tagu html. W meta tagach absolutnie panuje porządek i nie ma tutaj nic, do czego można byłoby się przyczepić – za to ogromny plus. Bardzo fajnie, że każdy obrazek ma swój tekst alternatywny. Wszystkie elementy sliderów, jak i innych elementów strony są natomiast uporządkowane i wolne od zbędnych elementów – za to też należy się plusik.

Ogólna ocena

Majesso.pl to – moim zdaniem – sklep wykonany bardzo porządnie. Ładna szata graficzna zachęca do przeglądania, natomiast poprawny kod po prostu mnie ucieszył. Mnie osobiście sklep bardzo zachęcił do zapoznania się z ofertą i dokonania zakupu. A Was?

Adres sklepu: majesso.pl.

Komentarze

Jedna myśl nt. „Majesso.pl – klimatyczny sklep z odzieżą męską

Dodaj komentarz