Ocenimy.com - ocena stron i blogów

Regulamin

Przeczytaj regulamin

Zapoznaj się z zasadami przyjmowania zupełnie nowych stron do oceny i poznaj kryteria oceniania.
Zgłoś stronę

Zgłoś stronę

Zapisz się do darmowej oceny, podając adres swojej strony oraz informacje na jej temat.
Zgłoś stronę

Czekaj na ocenę

Poczekaj, aż twój serwis zostanie oceniony - dostaniesz maila od razu, gdy tak się stanie!

Linkcentrum.pl – taki, jak inne

Katalog stron
Data dodania Oceniono Tagi Tagi: , , , , Kategoria Kategoria: Katalogi stron

Jakie są podstawowe cechy, którymi powinien kierować się katalog? Przede wszystkim unikalność – nie mówię tutaj wyłącznie o jakiejś nowoczesnej i spektakularnie wyglądającej skórce, choć i ona pełni tutaj ważną rolę. Katalog powinien być unikalny przede wszystkim w detalach – układzie kategorii, odnośnikach. Trzeba dokładać wszelkich starań, by katalog nie przypominał zwyczajnego, stawianego w masowych ilościach zapleczach. Drugim elementem, często będącym konsekwencją tego pierwszego, jest moc. Nie będę się zbytnio na ten temat rozpisywał, od razu przechodząc do oceny LinkCentrum.pl.

Wygląd i funkcjonalność

Przede wszystkim od razu w oczy rzuca się bardzo szablonowy wygląd – nie jest to moim zdaniem dobre w przypadku katalogów, ale oczywiście każdy może mieć swoje zdanie. Układ bardzo tradycyjny i przez wszystkich już wykorzystany, urle te same – od razu wiadomo, z jakim skryptem i czym tak naprawdę ma się do czynienia. Wizualnie katalog nie powala na kolana – w tej prostocie jest jednak trochę uroku, a schludność idzie w parze z intuicyjnością i łatwością w nawigacji. Czy Top 10 stron ma sens istnienia? Nad tym bym się zastanowił, bo przecież i tak nikt w tego typu ocenianiu nie gra fair.

Cieszy, że autor strony starał się stosować nagłówki, które – jak wiadomo – są podstawą dobrej optymalizacji pod kątem wyszukiwarek. Czy jednak ich hierarchia została tutaj dobrze przygotowana? Moim zdaniem niespecjalnie – zdecydowanie za dużo nagłówków pierwszego stopnia (moim zdaniem tylko logo powinno nim być), a czasem tuż po h1 pojawia się h3. Pozostając przy opisywaniu kodu wspomnę, iż strona zdeklarowana jest jako Transitional – staromodny wymysł, który powinno się tępić, jak widać kwitnie i ma się bardzo dobrze.

SEOKatalogi oceniałem już kilkakrotnie, dlatego do innych części kodu przyczepić się nie mam ochoty – listy są tam, gdzie powinny być, a wszystko jest względnie zoptymalizowane.

Podsumowanie

Linkcentrum.pl to niewyróżniający się na tle innych tego typu katalog, który – mimo, że jest schludny i widocznie zadbany – nie zachwyca pod względem wizualnym. Tutaj jednak należy zastanowić się, co w tworzeniu katalogów jest najważniejsze. Wtedy dojdzie się do wniosku, że wygląd ma znaczenie drugorzędne. A tutaj z mocą nie jest najgorzej.

W mocny link można się zaopatrzyć tu: www.linkcentrum.pl

Moja ocena:

Komentarze

Jedna myśl nt. „Linkcentrum.pl – taki, jak inne

Dodaj komentarz