Ocenimy.com - ocena stron i blogów

Regulamin

Przeczytaj regulamin

Zapoznaj się z zasadami przyjmowania zupełnie nowych stron do oceny i poznaj kryteria oceniania.
Zgłoś stronę

Zgłoś stronę

Zapisz się do darmowej oceny, podając adres swojej strony oraz informacje na jej temat.
Zgłoś stronę

Czekaj na ocenę

Poczekaj, aż twój serwis zostanie oceniony - dostaniesz maila od razu, gdy tak się stanie!

Kuchennie.com.pl – blog o kuchni

Data dodania Oceniono Tagi Tagi: , , Kategoria Kategoria: Blogi

Na blogu Kuchennie.com.pl powitał mnie dość przyjemny choć nieeksplodujący fajerwerkami i efektownym ajaxem szablon, który może nie zachwycił, ale na pewno też nie zniechęcił. Był schludny i po prostu czytelny, a to ważne w przypadku blogów, w których główny nacisk powinien zostać położony na treść. A czy tutaj nacisk ten rzeczywiście został położony na treść? I tak i nie. Pełno tu artykułów zarówno ciekawych, jak nieco mniej. Ale po kolei.

Zalety

Zaletą, jak już wspomniałem wcześniej, jest to, iż blog posiada dość ładny wygląd. Jest czytelny, łatwo wszystko znaleźć. Większość artykułów przyozdobiona jest odpowiednimi zdjęciami, a całość podana została w dość sympatycznej formie na stronie głównej. Slider działa szybko, a sama strona równie sprawnie się ładuje i funkcjonuje. Logotyp strony przykuwa chyba największą uwagę. Został wykonany z odpowiednią starannością i w znakomity sposób oddaje klimat całości. Plusem jest to, iż większość skryptów umiejscowiona została na końcu całej strony, co nie opóźnia jej ładowania i jest po prostu user friendly.

Wady

 

Najbardziej rzucającą się w oczy wadą tej strony jest położenie reklam w artykułach. Widać, iż autorka starała się zdobyć jak największą „klikalność” – niestety kosztem użytkowników strony. O ile na stronie głównej reklama nie rzuca się bardzo w oczy, w artykułach dość przeszkadza.

Troszkę nieprzemyślane jest to, iż box z powitaniem pojawia się na każdej podstronie. Również działy menu typu „polecamy” czy „ostatnie wpisy” chyba lepiej prezentowałyby się w osobnych boxach, a nie zamknięte w jednym kontenerze.

Jeżeli chodzi o kod strony, zapewne to wina skórki, ale wadą jest, iż zdeklarowana została jako XHTML 1.0 Transitional. Od tego się odchodzi, a i powinno, bo nie ma sensu cofać się, podczas gdy Internet idzie naprzód. Błędów w Validatorze nie jest wiele, niemniej jednak powinny zostać poprawione. Większość błędów jest generowana przez wtyczkę Facebooka – odpowiednia deklaracja powinna załatwić sprawę. Bardzo dużo linków wychodzących to kolejna sprawa – czasem blog każe myśleć o sobie, że jest czymś w stylu znanych wszystkim dobrze precli. A wcale tak nie jest reklamowany.

Podsumowanie

 

Nie można powiedzieć, iż oceniony przeze mnie blog wywarł na mnie piorunujące wrażenie. Na tle innych tego typu stron wypada dość blado. To wszystko jednak nie wygląda najgorzej i myślę, że nieco kosmetycznych zmian powinno w znacznym stopniu go ulepszyć.

 

Blog jest dostępny pod adresem: kuchennie.com.pl.

Dodaj komentarz