Ocenimy.com - ocena stron i blogów

Regulamin

Przeczytaj regulamin

Zapoznaj się z zasadami przyjmowania zupełnie nowych stron do oceny i poznaj kryteria oceniania.
Zgłoś stronę

Zgłoś stronę

Zapisz się do darmowej oceny, podając adres swojej strony oraz informacje na jej temat.
Zgłoś stronę

Czekaj na ocenę

Poczekaj, aż twój serwis zostanie oceniony - dostaniesz maila od razu, gdy tak się stanie!

Katalog.web-news.eu – prekursor klonowania

Data dodania Oceniono Tagi Tagi: , , , Kategoria Kategoria: Katalogi stron

Katalog stron

Niejednokrotnie podczas katalogowania witryn internetowych spotkałem się z wieloma różnymi katalogami stron. Większość z nich na początku mojej przygody była oparta na systemie Qlweb, później przyszedł SEOKatalog – od dość dawna jednak jego konkurentem jest równie ciekawy, ale tańszy skrypt, właśnie Web-news. Jak prezentuje się „główny” katalog oparty na tym skrypcie? Już teraz mogę powiedzieć, iż dokładnie tak, jak wszystkie jego klony.

Zalety

 

Katalog się w pełni validuje w XHTML 1.1. To zdecydowanie zaleta. Całość jest raczej przejrzysta, układ przyjemny dla oka, łatwo wszystko odnaleźć. Sama strona waży bardzo mało, dzięki czemu szybko się ładuje. Nie jest przeładowana zbędnymi dla katalogów stron elementami, co sprawia, iż doskonale spełnia swoją funkcję katalogu stron internetowych. Na koniec wspomnę, że największym plusem jest autorski skrypt – udostępniany publicznie, aczkolwiek niezaprzeczalnie autorski 😉 Większość katalogów oparta jest na gotowych rozwiązaniach – ten nie.

 

Wady

 

Nie rozumiem, czemu górna nawigacja została stworzona w tabeli. Bądź co bądź jest to przecież lista. Te tabele towarzyszą każdemu elementowi strony, z dodatkowo powtarzanymi stylami, które łatwo jedną linijką można by zapisać w css. Strona, mimo, że się validuje, nie jest zoptymalizowana pod kątem SEO, a chyba o to powinno chodzić w miejscach, w których to właśnie wyszukiwarki są najważniejsze. Na stronie z wpisem jest aż sześć dodatkowych linków wychodzących – czy zatem ten „nasz” będzie miał jakąś wartość? Są różne zdania, a moim zdaniem nie będzie. Strona kodowa:

  <meta name="author" content="www.web-news.eu" />
  <meta name="robots" content="index, follow, all" />

To można wywalić.

 <meta http-equiv="Content-Language" content="pl" />

To powinno znajdować się w tagu html.

       <input type="submit" name="sa" value=" " class="kt_szukaj_submit" />

Nie powinno być czegoś takiego, jak pusty input submit.

 <link rel="Shortcut icon" href="favicon.ico" />

Shortcut nie jest poprawną relacją linku. Poradzę samo icon, aczkolwiek shortcut wiele krzywdy nie wyrządzi. Jak ma być jednak poprawnie, to niech będzie ;).

 

Podsumowanie

 

Katalog stron Web-news.eu jest poprawny, jeżeli chodzi o stronę techniczną i graficzną. Moim zdaniem niestety brak większej optymalizacji pod kątem SEO oraz linki wychodzące dyskwalifikują go na tle innych, dostępnych w sieci w bardzo dużej ilości katalogów.

Adres katalog: katalog.web-news.eu

Dodaj komentarz