Ocenimy.com - ocena stron i blogów

Regulamin

Przeczytaj regulamin

Zapoznaj się z zasadami przyjmowania zupełnie nowych stron do oceny i poznaj kryteria oceniania.
Zgłoś stronę

Zgłoś stronę

Zapisz się do darmowej oceny, podając adres swojej strony oraz informacje na jej temat.
Zgłoś stronę

Czekaj na ocenę

Poczekaj, aż twój serwis zostanie oceniony - dostaniesz maila od razu, gdy tak się stanie!

Kampet.pl – żeby każde graffiti było tak estetyczne, jak ta strona…

Kampet
Data dodania Oceniono Tagi Tagi: , , , Kategoria Kategoria: Firmowe

Szczerze powiedziawszy Kampet.pl jest pierwszą stroną firmową powiązaną z graffiti, jaką do tej pory widziałem. Nie sądziłem, że firma tak mało internetowa (bo przecież działa tylko w świecie rzeczywistym, co jest logiczne) może przedstawić swoją ofertę w Internecie w tak wspaniały sposób, że aż chce się samemu wysmarować jakieś graffiti, aby chociażby mieć pretekst do wejścia na łamy tej strony.

Warstwa graficzna

To, co przykuwa uwagę już po pierwszym spojrzeniu to bardzo schludny, czytelny wygląd. Strona została wykonana w jasnej stylistyce, w znakomity sposób łączącej kilka różnych barw. Całość wygląda bardzo nowocześnie – logo, jak i sam top strony zostały bardzo profesjonalnie wykonane, podobnie zresztą jak slider. W nim jednak nie zawsze działa przycisk do zobaczenia całej oferty.

Tekst jest odpowiednio duży, co w dzisiejszych czasach jest ważne, a cała czytelność strony jest zdecydowanie nienaganna. Całość wzbogacona o łatwą nawigację, która nawet nie wymaga przeładowania strony. Ogólnie wiele tutaj jest „bajerów”, które jednak nie występują w nadmiarze – stanowią więc świetne uzupełnienie strony, a jednocześnie wizytówkę jej nowoczesności.

Nieco irytować może fakt, że przy pomniejszeniu okna strona bardzo się rozjeżdża – warto nadać jej stałą szerokość minimalną, w ten sposób sprawiając, że jej forma w każdym okienku będzie odpowiednia.

Pod kopułą kodu

Zaglądając do kodu od razu się uśmiechnąłem – całość jest wspaniale poukładana i bardzo czytelna. Widać, że zajęli się nią profesjonaliści. Dobre kodowanie, brak przeładowania meta-tagami (na co zawsze zwracam uwagę) to główne cechy nagłówka – widoczne jest niewielkie przeładowanie skryptami, które jednak nie spowalnia w znacznym stopniu ładowania strony.

Uwagę zwraca sporo nieprawidłowo umiejscowionych nagłówków. Przede wszystkim zbytnie nagromadzenie h1 daje się we znaki – numery telefonu nie są nagłówkami. Nagłówkiem pierwszego stopnia powinien być tekst odzwierciedlający to, o czym jest strona, lub też jej tytuł czy logotyp z odpowiednim altem. Pozostałe teksty powinny już być nagłówkiem niższych stopni.

Skoro mowa o logotypie, ten znajduje się niestety w pełni w cssie – przez to mamy do czynienia z pustym linkiem, który jest jedną z największych pomyłek webmasterskich. Logotyp zawsze i wszędzie powinien być obrazkiem. Klikalnym obrazkiem, a nie tłem jakiegoś elementu. Dobrze, że tabele rzeczywiście są używane do przedstawiania danych tabelarycznych. Troszkę źle natomiast, że często widoczny jest tak zwany divitis. Ustawiania pozycji akapitów nie dokonuje się przez atrybut align, gdyż jest to niepoprawne – powinno się raczej użyć CSS.

Od szczegółu do ogółu

Podsumowując: Kampet.pl to wspaniała, nowoczesna strona, która jest przykładem bardzo dobrej pracy webmasterskiej. Ma co prawda kilka niedociągnięć w kodzie, ale która witryna w dzisiejszych czasach ich nie ma? Z czystym sumieniem wystawiam 5, polecając jednocześnie zajrzenie i samodzielne zachwycenie się witryną.

A oto link do niej: kampet.pl.

Moja ocena:

Dodaj komentarz