Ocenimy.com - ocena stron i blogów

Regulamin

Przeczytaj regulamin

Zapoznaj się z zasadami przyjmowania zupełnie nowych stron do oceny i poznaj kryteria oceniania.
Zgłoś stronę

Zgłoś stronę

Zapisz się do darmowej oceny, podając adres swojej strony oraz informacje na jej temat.
Zgłoś stronę

Czekaj na ocenę

Poczekaj, aż twój serwis zostanie oceniony - dostaniesz maila od razu, gdy tak się stanie!

Jasielskie.org.pl – minimalistycznie, ale przyjemnie

Ogłoszenia Jasło
Data dodania Oceniono Tagi Tagi: , , Kategoria Kategoria: Firmowe

O serwisie Jasielskie.org.pl słyszałem już dość dawno temu – z tego co pamiętam wtedy wyglądał zupełnie inaczej. Niemniej jednak nie oczekiwałem zbyt wiele od tego portalu – mile się jednak zaskoczyłem tuż po wejściu na niego. Powitała mnie bardzo przyjemna szata graficzna – niezaskakująca spektakularnymi efektami, ale niezmiernie urocza i łatwa w obsłudze.

Pod kątem graficznym

Patrząc na oprawę graficzną strona jest bardzo schludna – ładnie prezentuje się w szczególności top. Jest jednak pewien problem. Podczas gdy w mniejszym okienku miła pani w tle znajduje się w odpowiednim miejscu, gdy mamy większy monitor przesuwa się ona pod logo sprawiając, iż to jest bardzo nieczytelne. Dzieje się to więc na dużych monitorach na pełnym oknie. Sam logotyp strony jest bardzo ładny (klikalny – to też zaleta), a cały top jest zdecydowanie najmocniejszą częścią tej witryny internetowej.Nie mogę powiedzieć, iż widoczny slider mi zaimponował, gdyż raczej do najładniejszych nie należy. Nie odstrasza jednak, a to w końcu najważniejsze.

Wygląd poszczególnych ogłoszeń na stronie głównej mógłby zdecydowanie być nieco poprawiony. Przede wszystkim dużo elementów wchodzi na siebie – przydałyby się jakieś marginesy. Całość jest wykonana w minimalistycznym stylu – można to zrozumieć, aczkolwiek tekst jest nieco zbyt mały. Reklamy nie są bardzo inwazyjne i to działa na plus. Same ogłoszenia też wyglądają dość schludnie, aczkolwiek do perfekcji trochę im brakuje.

Pod kątem kodu

Na stronie została użyta poprawna deklaracja kodowania. Nie rozumiem, dlaczego autor zdeklarował natomiast język strony jako angielski:

<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml" lang="en_US">

Przynajmniej jednak zrobił to w dobrym miejscu. Samych tagów meta jest odpowiednia ilość (tylko te niezbędne), za co ogromny plus. Sporo skryptów wykonuje się w nagłówku – niektóre, na przykład skrypt śledzenia Analyticsa można przenieść do stopki, po prostu by mniej spowalniały ładowanie się strony na wolniejszych łączach internetowych (czy komórkach). Dobrze rozwiązana została sprawa kodowa związana z logotypem. Nie wszystkie obrazki mają alt (pusty alt = brak altu), co powinno być poprawione. Ogłoszenia promowane, Kategorie, Logotyp strony, Pod naszym patronatem, Aktualności i inne są nagłówkami – powinno to być odzwierciedlone w kodzie.

<span class="menu-arrow">&raquo;</span>

Do tego typu rzeczy używa się stylu listy (w css).

<p></p>

Wszelkie puste elementy to zbędne elementy.

          <ul class="nav promoted-announcements">
            <!-- <li class="promote-announcement"><a href="/annoucements/promote">promuj ogłoszenie</a></li> -->
          </ul>

To w takiej formie nie działa, a w związku z tym jest niepotrzebne.

<center><font size="2"><font color="gray">R E K L A M A </font></font></center>

Tutaj błąd na błędzie: od tagu font powoli się odchodzi (tutaj niepotrzebnie został zastosowany dwukrotnie), a tagu center też już się nie używa. Tekstu w taki sposób również się nie rozstrzeliwuje – letter-spacing w css działa tak samo.

Podsumowanie

Jasielskie.org.pl to – moim zdaniem – strona zasługująca na uwagę. Poza niewielkimi (wieloma, ale niewielkimi) niedociągnięciami kodowymi i kilkoma nie za schludnie wyglądającymi elementami całość prezentuje się ciekawie i na pewno zachęcająco. W każdym razie mi się podoba!

Adres strony: Jasielskie.org.pl.

Komentarze

2 myśli nt. „Jasielskie.org.pl – minimalistycznie, ale przyjemnie

Dodaj komentarz