Ocenimy.com - ocena stron i blogów

Regulamin

Przeczytaj regulamin

Zapoznaj się z zasadami przyjmowania zupełnie nowych stron do oceny i poznaj kryteria oceniania.
Zgłoś stronę

Zgłoś stronę

Zapisz się do darmowej oceny, podając adres swojej strony oraz informacje na jej temat.
Zgłoś stronę

Czekaj na ocenę

Poczekaj, aż twój serwis zostanie oceniony - dostaniesz maila od razu, gdy tak się stanie!

Installsat.pl – bez przepychu, ale bardzo przyjemnie

installsat
Data dodania Oceniono Tagi Tagi: , , , , Kategoria Kategoria: Firmowe

Przyznam szczerze, że cyfryzacja jest ostatnio bardzo popularnym tematem. A z czym się ona kojarzy przeciętnemu człowiekowi? Przede wszystkim z nowoczesnością, postępem, krokiem naprzód. Taka też powinna być strona internetowa oferująca takie usługi – nowocześnie wyglądająca, ale jednocześnie czytelna i mogąca przyciągnąć do siebie nie tylko młodych, ale również i starszych ludzi.

Czy Installsat to taka strona?

Na pewno rozważając kwestię czytelności można powiedzieć, że połapie się tutaj zarówno ktoś starszy, jak i młodszy. Układ informacji jest jak najbardziej odpowiedni, nawigacja prosta, a podział strony na konkretne bloki informacji bardzo przemyślany. Czcionka zdecydowanie powinna być większa, na co zwracam uwagę dużej ilości serwisów (nie wiem, czemu takie upodobanie do minimalizmu – czytelna czcionka to podstawa lubianego serwisu). Jeżeli chodzi o „nowoczesność” w pełnym tego słowa znaczeniu – tu można mieć nieco wątpliwości, głównie za sprawą dość tandetnych gradientów. Przyjemnie patrzyło mi się na tło całości, które dodawało jej swoistego spokoju. Jeżeli chodzi o Artykuły to spodziewałem się, że ich tytuły będą odnośnikami. I w rzeczy samej, powinny być. Tymczasem odnośniki są nieco dalej. Trochę mnie zdenerwowało, że nie były w żaden sposób wyróżnione, co sprawiło, że trzeba było się nieco przypatrzeć, by je znaleźć. Dużo zajmuje obrazek tła – tego białego, z cieniem. Cień można teraz osiągnąć z pomocą zaledwie CSS, zatem po co obciążać całość?

A co, jeżeli chodzi o wykonanie?

Aby jakoś podsumować wygląd należy powiedzieć, że jest schludny. Widać, że strona jest zadbana, aczkolwiek znalazłoby się kilka elementów, nad którymi można by popracować. Co natomiast, jeżeli chodzi o kod witryny? Bardzo dobrze, że zastosowano deklarację HTML5. Cieszy, że ktoś idzie z postępem i bierze sobie do serca nowoczesne standardy. Meta robots są niepotrzebne (w takiej formie). Sam nagłówek jest prosty i bardzo czytelny. Bardzo cieszy mnie wykorzystanie nowych tagów HTML5 – nie tylko zatem deklaracja, a i jej zastosowanie w praktyce zasługują na pochwałę. Należy usunąć elementy puste. Logo strony nie może być takim elementem! Powinno być obrazkiem, dodatkowo nagłówkiem pierwszego stopnia. I wreszcie powinno być klikalne! To najważniejsza sprawa na stronie, o której należy pamiętać.

Przechodząc dalej, zauważalne jest to, że nadużyto tutaj atrybutów class. Radzę poczytać o divitis oraz classitis. Jest to bardzo widoczne w szczególności w środkowym boxie – widać pod koniec, że w jednym miejscu trzeba było zamknąć aż pięć elementów section! Poza tym jednak kod jest bardzo czytelny i raczej schludny.

Konkluzja

Installsat.pl to strona, która po prostu mi się spodobała. Nie mogę powiedzieć, że mnie zachwyciła, bo to słowo to zdecydowanie zbyt dużo. Jej schludność jednak okazała się kluczem do fajnego efektu, widocznego zarówno w warstwie graficznej, jak i kodzie.

Cyfryzacji dokonacie na Anteny Wrocław

Moja ocena:

 

Komentarze

Jedna myśl nt. „Installsat.pl – bez przepychu, ale bardzo przyjemnie

Dodaj komentarz