Ocenimy.com - ocena stron i blogów

Regulamin

Przeczytaj regulamin

Zapoznaj się z zasadami przyjmowania zupełnie nowych stron do oceny i poznaj kryteria oceniania.
Zgłoś stronę

Zgłoś stronę

Zapisz się do darmowej oceny, podając adres swojej strony oraz informacje na jej temat.
Zgłoś stronę

Czekaj na ocenę

Poczekaj, aż twój serwis zostanie oceniony - dostaniesz maila od razu, gdy tak się stanie!

Handbagheaven.pl – raczej przeciętny, ale przyjemny

Torby
Data dodania Oceniono Tagi Tagi: , , , Kategoria Kategoria: Sklepy

Nie jest to pierwszy sklep internetowy związany z torebkami, jaki w mojej karierze widziałem. Po dokładnym przejrzeniu muszę niestety również powiedzieć, że nie jest to serwis najlepszy z całej masy, którą do tej pory widziałem. Jest powyżej przeciętnych, to na pewno, ale czegoś mu jednak brakuje. Nie chcąc jednak wyprzedzać faktów zajmę się jego ocenianiem – wszystko po kolei.

Wygląd

W obecnych czasach trzeba powiedzieć, iż sama oferta sklepu Internetowego to nie wszystko – czasem mimo konkurencyjnych cen użytkowników odpycha wygląd, przez co kierują się do – często droższej – konkurencji. Tutaj muszę powiedzieć, że omawiany sklep nie zachwycił mnie swoim wyglądem. Tuż po wejściu zobaczyłem wielki, a właściwie rzecz ujmując ogromny banner przedstawiający świąteczną ofertę. Rozumiem, że to ważne, by przekazać promocję, ale dlaczego kosztem użytkownika? Wyobrażam sobie, że posiadacze mniejszych monitorów muszą przewijać, żeby nawet ten cały banner zobaczyć.

Top jest dość schludny, aczkolwiek nieco rozczarował mnie pasek nawigacyjny. Widoczna na pierwszy rzut oka asymetryczność (większy margines górny niż dolny, mowa o tekście na pasku) nieco mnie poirytowała, a brak jakiegokolwiek podświetlenia po najechaniu też nie podziałał na korzyść. Im niżej zjeżdżałem tym robiło się lepiej – ładne duże zdjęcia przedstawiające pokrótce całą ofertę spodobały mi się, dzięki nim znacząco poprawiła się nawigacja. Zastanawia mnie, czemu na głównej są wyświetlane tylko wybrane torebki damskie – czy nie targetujecie również w mężczyzn? Moim zdaniem powinniście dać również torby męskie, a margines od nagłówka (górny) powinien być większy.

Dochodząc do stopki ta nie pozostawia wiele do życzenia. Fajnie sprawuje się szybkie menu, a dobrze widoczny kontakt zwiększył moje zaufanie. Ba, akurat przed świętami może skuszę się na coś z oferty. Z taką myślą i zamiarem wszedłem na stronę produktu. Tutaj byłem mile zaskoczony – ładne, duże zdjęcie, wyczerpujący opis i dużo danych, to lubię! Cała czcionka powinna być stanowczo większa. A może po prostu jestem ślepy 🙂 Ogólnie, jeżeli chodzi o wygląd to mam dość mieszane odczucia. Niby jest schludnie, ale cały czas tutaj czegoś brakuje.

Kodowanie

Przede wszystkim po zajrzeniu w kod szybko rzuciła mi się w oczy podwójna deklaracja fabicony. Nagłówek jest zbytnio przepełniony różnego rodzaju arkuszami stylów. Na pewno część skryptów powinna trafić do stopki, ale nie jest ich znowu aż tak dużo. W sumie całość działa całkiem szybko, ale czy nie mogłoby być szybciej?

Zauważyłem częste powtarzanie argumentu style=, którego można zastąpić odpowiednim cssem, nawet nie nadając przykładowo obrazkom żadnej klasy. Pod tym względem na pewno nie jest to wszystko zoptymalizowane. Na stronie brakuje nagłówka h1 (powinno nim być logo). Nagłówek na stronie głównej widnieje tylko jeden, a to stanowczo za mało. Widać dużą liczbę niepotrzebnych div’ów. Często korzystacie z pustego title dla odsyłaczy – puste = tak, jakby go nie było. Pamiętajmy o tym. Ogólnie w kodzie nie dopatrzyłem się większych niedociągnięć, ale to nadmierne korzystanie ze style prowadzi naprawdę do braku optymalizacji kodowej.

Podsumowanie

Handbagheaven.pl nie mogę w żadnym wypadku nazwać sklepem brzydkim czy po prostu niewartym odwiedzenia. O nie. Jest w nim coś przyciągającego – może to oferta, a może klimat świąt, nie wiem. W każdym razie po przeglądaniu go czuję pewien niedosyt. Na pewno dało się tu coś jeszcze zrobić. Może poprawić błędy? Może zróżnicować stronę główną, tak ubogą w produkty? Jest powód do zastanowienia się! Ja wystawiam trójeczkę.

Portfel lub torbę nabyć można tutaj: www.handbagheaven.pl

Moja ocena:

Dodaj komentarz