Ocenimy.com - ocena stron i blogów

Regulamin

Przeczytaj regulamin

Zapoznaj się z zasadami przyjmowania zupełnie nowych stron do oceny i poznaj kryteria oceniania.
Zgłoś stronę

Zgłoś stronę

Zapisz się do darmowej oceny, podając adres swojej strony oraz informacje na jej temat.
Zgłoś stronę

Czekaj na ocenę

Poczekaj, aż twój serwis zostanie oceniony - dostaniesz maila od razu, gdy tak się stanie!

Gloria.net.pl – prosto, ale nieczytelnie i bez głowy

Suknie ślubne
Data dodania Oceniono Tagi Tagi: , , Kategoria Kategoria: Firmowe

Gloria.net.pl to strona firmowa mająca przedstawić ofertę salonu z sukniami ślubnymi. Jest to też jedna z niewielu stron, których stopka podobała mi się bardziej, niż cała reszta. Nie mówię tu naturalnie o zdjęciach, bo te są piękne, lecz o samym wykonaniu strony internetowej. Idźmy jednak po kolei.

Nieprzyjazna dla użytkownika typografia

Chyba nagłówek mówi sam za siebie – czcionka użyta na stronie, zarówno w głównym boxie, jak i w stopce jest kompletnie nieczytelna. Dodatkowo tekst został niepotrzebnie wyśrodkowany, a całość bardzo ciężko się czyta. Nie wiem, po co ktoś umieścił tekst powitalny na samej górze – moim zdaniem zupełnie tu nie pasuje. Zwłaszcza, że został do niego jeszcze dodany margines górny. Czarę dopełnia menu wykonane w dość nieprofesjonalny sposób, równie nieczytelne, co i reszta strony. W dodatku jego podświetlenie – po prostu brzydkie.

Co w kodzie piszczy?

Sam kod strony głównej to jakaś parodia. Domena chyba nie została podpięta pod serwer (czemu? nie wiadomo), więc całość została umieszczona w ramce. W samym kodzie strony znajduje się ogromna ilość różnego rodzaju skryptów, arkuszy css i innych. Brak tutaj jakiejkolwiek optymalizacji.  Cała strona została w nieumyślny sposób opleciona tagami odpowiedzialnymi za wyśrodkowanie. Małym plusem jest stosowanie nagłówków, jednak moim zdaniem nie ratuje to całości. Brakuje tytułu strony głównej – jest co prawda tytuł ramki, ale to chyba co innego. Ogólnie – efekt jest bardzo bardzo zły.

Którędy do wyjścia?

Strona bardzo mnie rozczarowała, szczególnie pod względem kodu. Nie chciałem się na jego temat za bardzo rozpisywać, gdyż niemal wszystko zostało w nim umieszczone bez pomysłu. Również wyglądem strona nie zachwyca – a szkoda, bo zdjęcia, jak i suknie są ładne.

Stronę można zobaczyć tutaj: gloria.net.pl

Komentarze

Jedna myśl nt. „Gloria.net.pl – prosto, ale nieczytelnie i bez głowy

  1. Wygląd strony internetowej jest kwestią dyskusyjną mi osobiście bardzo się podoba, wchodząc na nią (nie jednokrotnie) nie odniosłem wrażenia aby tekst źle się czytało.
    Co do arkuszy css trzeba zauważyć, że na tej stronie jest ich dużo więcej niż na gloria.net.pl, wobec czego czekam z niecierpliwością na obiektywną ocenę Pańskiej strony 🙂

Dodaj komentarz