Ocenimy.com - ocena stron i blogów

Regulamin

Przeczytaj regulamin

Zapoznaj się z zasadami przyjmowania zupełnie nowych stron do oceny i poznaj kryteria oceniania.
Zgłoś stronę

Zgłoś stronę

Zapisz się do darmowej oceny, podając adres swojej strony oraz informacje na jej temat.
Zgłoś stronę

Czekaj na ocenę

Poczekaj, aż twój serwis zostanie oceniony - dostaniesz maila od razu, gdy tak się stanie!

Gamemes – kolejny klon, czy zaskakuje?

Data dodania Oceniono Tagi Tagi: , , Kategoria Kategoria: Rozrywka

W obecnych czasach istnieje trend na tak zwaną „prymitywną rozrywkę”. Zapoczątkowany został przez zagraniczne serwisy, a skutecznie przeniesiony do polski dzięki takim serwisom, jak kwejk czy demotywatory. W związku z niebywałą popularnością owych stron nastąpił prawdziwy wysyp ich klonów, czyli serwisów o tych samych założeniach, zazwyczaj nastawiających się na jedną tematykę. Jednym z tego typu serwisów jest Gamemes.

Ogólnie

Serwis Gamemes skupia się na publikowaniu wszelkiego rodzaju obrazków i filmików choć trochę powiązanych z grami video. Jaki jest tak naprawdę cel tego wszystkiego? Tego niestety na stronie nie wyjaśniono – zapewne jest nim bardzo szeroko pojęta rozrywka. Należy powiedzieć, iż zawiodłem się samą zawartością niemal od razu – na pierwszych kilku stronach nie znalazłem nic, czym chciałbym się podzielić z kimś innym – a przecież na tym polega fenomen tego typu serwisów, nieprawdaż?

Cała strona została oparta na znanym skrypcie TenTego 2 umożliwiającym zakładanie właśnie tego typu serwisów. Należy powiedzieć, że troszkę zostało zmienione, a oprawa graficzna nie razi zbytnio po oczach. Choć kilka niedopracowań (przy dłuższym tytule ten wchodzi na przyciski społecznościowe) się znalazło, pod ogólnie pojętym względem graficznym nie jest najgorzej – mimo, że nie ma ładnego logotypu ani też czegokolwiek, na czym można by zawiesić oko, całość jest schludna i do mnie osobiście przemówiła.

Wyszczególnienie wad

Ogólnie rzecz biorąc muszę powiedzieć, że nie jestem zwolennikiem tego typu serwisów i potępiam wszystko, co powstało na tak banalnym pomyśle. Dlatego też lista wad może się wydawać nieco długa w stosunku do zalet (niewielką była właśnie oprawa graficzna), ale cóż, czy nie są one prawdziwe? A oto i wady:

  • banalny pomysł – nie dość, że nic oryginalnego to jeszcze praktycznie nie ma tutaj nic, co byłoby w stanie przykuć uwagę,
  • nieciekawe zdjęcia – jak już ktoś zdecyduje się zostać na chwilę na stronie, zobaczy, że nie było warto, gdyż nie ma tutaj nic ciekawego,
  • brak oferty innej, niż te przedstawiane przez kwejka – cóż mogłoby mnie przekonać do zmiany potencjalnie ulubionego serwisu?
  • skrypt, który jest niedopracowany pod względem kodu – mimo, że sama strona wygląda prosto, roi się tutaj od błędów kodowych,
  • brak jakiegokolwiek zachęcenia, by zostać tutaj na dłuższą chwilę – nie ma nic oryginalnego, co nie przewinęłoby się już wcześniej przez popularniejsze strony tego typu.

W sumie rzecz ujmując strona zupełnie do mnie nie przemówiła i nie zajrzę na nią już więcej. Przede wszystkim brakuje w niej świeżości, a powielonych po raz tysięczny pomysłów raczej nie należy w żaden sposób promować.

Stron zobaczycie tutaj: gamemes.pl.

Moja ocena:

Dodaj komentarz