Ocenimy.com - ocena stron i blogów

Regulamin

Przeczytaj regulamin

Zapoznaj się z zasadami przyjmowania zupełnie nowych stron do oceny i poznaj kryteria oceniania.
Zgłoś stronę

Zgłoś stronę

Zapisz się do darmowej oceny, podając adres swojej strony oraz informacje na jej temat.
Zgłoś stronę

Czekaj na ocenę

Poczekaj, aż twój serwis zostanie oceniony - dostaniesz maila od razu, gdy tak się stanie!

Fourdesign.pl – zaprojektowane przez architektów

Data dodania Oceniono Tagi Tagi: , , Kategoria Kategoria: Firmowe

Od różnych stron można oczekiwać profesjonalizmu, ale od witryny typowo o projektowaniu przede wszystkim. Nie ma przecież znaczenia, czy chodzi o projektowanie stron, czy też budynków, wnętrz – tym kilku rzeczom jest do siebie w końcu tak blisko. Wszystkie wymagają wyczucia, ale również obeznania w temacie. Wszystkie powinny cieszyć oko.

Pierwsze wrażenie

Mimo, iż na szybkość mojego Internetu nie narzekam, na stronie Fourdesign powitał mnie preloader – i to takie, który ładował stronę dość długo. Rozumiem, że ładnie i efektownie wyglądał, ale preloadery są po to, by umilić czas osobom z wolnymi łączami, a nie by dodać wartości estetycznej stronie. Witryna sama w sobie powinna imponować, bez zbędnych preloaderów – ten tutaj jest wyjątkowo irytujący. Po wejściu na właściwą już stronę zobaczyłem to, czego się spodziewałem – ładne duże zdjęcia przedstawiające zrealizowane projekty. Mylące jest nieco położenie obrazków pod tymi wielkimi zdjęciami – osobiście pomyślałem, iż jest to slider i chciałem zmieniać zdjęcia tymi przyciskami (które jednak przenoszą nas na podstrony). Czcionka zastosowana na stronie jest zbyt mała. Być może jest ładna, ale w takiej formie tekst bardzo ciężko się czyta. Zmniejszyłbym nieco margines górny, gdyż strona ładuje się zbyt nisko. Po prostu.

Głębszy wgląd

Dziwi mnie działanie formularza kontaktowego, który nie wymaga od nas podania maila, jednak zapewnia, że firma skontaktuje się z nami. Niby skąd ma znać jakiekolwiek dane kontaktowe? Bardzo ładnie prezentują się strony poszczególnych projektów, wszystkie inne działy funkcjonują raczej tak, jak powinny.

Jeżeli chodzi o kod to znajduje się tutaj całkiem sporo niepotrzebnych elementów. Mail w meta wykorzystają tylko roboty spamujące (który z „normalnych” użytkowników szuka w kodzie maila?), a deklaracja językowa powinna znaleźć się w tagu html. Niepotrzebne są takie meta tagi, jak robots (w tej formie), distribution, abstract, classification. Z shortcut icon powinno się wykasować ten pierwszy człon. Dwukrotnie wczytywana jest biblioteka jquery – raz z serwera niezależnego, raz od Was. Zdecydujcie się. Wczytujecie bardzo starą wersję biblioteki.

Znacznik table i pochodne mu znaczniki służą, jak sama nazwa mówi, do prezentowania danych w tabelach – statystyk, itd. Tutaj cała strona została oparta na tabelach. Pełno pustych elementów oraz – ogólnie rzecz biorąc – brak jakiejkolwiek optymalizacji „walą po oczach”. A strona z pozoru wyglądała przyzwoicie…

Podsumowanie

Autor tej witryny popełnił największy możliwy błąd webmasterów: stworzył stronę w postaci jednej wielkiej tabeli. Brak optymalizacji oraz wiele niepotrzebnych i niezrozumiałych elementów to już tylko konsekwencje tego.

Projekty można przejrzeć na fourdesign.pl.

Moja ocena:

Dodaj komentarz