Ocenimy.com - ocena stron i blogów

Regulamin

Przeczytaj regulamin

Zapoznaj się z zasadami przyjmowania zupełnie nowych stron do oceny i poznaj kryteria oceniania.
Zgłoś stronę

Zgłoś stronę

Zapisz się do darmowej oceny, podając adres swojej strony oraz informacje na jej temat.
Zgłoś stronę

Czekaj na ocenę

Poczekaj, aż twój serwis zostanie oceniony - dostaniesz maila od razu, gdy tak się stanie!

Fotourlop.pl – jak na portal bardzo ubogi

Turystyka
Data dodania Oceniono Tagi Tagi: , , , , , Kategoria Kategoria: Turystyka i rekreacja

Adres Fotourlop.pl wywołał u mnie dwa skojarzenia, jak zapewne u każdego z Was. Na początku pomyślałem, że będzie to strona powiązana z fotografią. Drugi człon nazwy sugerował jednak coś związanego z urlopem. Okazało się, że serwisowi (błędnie zwanemu „portalowi”) bliżej do tej drugiej tematyki. Czy zachwycił mnie? Zastanówmy się i przeanalizujmy go.

Słowem wstępu

Fotourlop.pl, należy już na początku powiedzieć, jest oparty na Joomli, co widać na pierwszy rzut oka. Nie zostały zainstalowaneżadne wtyczki powiązane z SEO, w tym ta, która również dla użytkowników jest ważna – przyjazne urle. Naprawdę, te domyślne wyglądają ohydnie, ale cóż, pewnie taka wola autora. Nie sądzę, aby na stworzenie portalu poświęcono wiele czasu. Po pierwsze nie jest on bardzo skomplikowany, ani też rozbudowany. Doskonałym przykładem tego jest stopka, bardzo uboga i skąpa, składająca się z zaledwie linijki tekstu wskazującej na autora.

Elementem centralnym strony jest nawigacja po lewej stronie. W żaden sposób nie odróżnia się od reszty strony, wtapia się w tło. Jej elementy wydają się nieklikalne (a przynajmniej na taką możliwość nie wskazuje kursor myszy), a menu wysuwane jest po prostu brzydkie (nie oszukujmy się, ten odstęp po prawej stronie nie wygląda najlepiej). Całość jest bardzo blada – teksty, chociażby opisy hoteli, nie są okraszone żadnymi zdjęciami, a czcionka jest za mała. Moim zdaniem nieciekawie. Logo powinno przenosić na główną – jeżeli ktoś chciałby tam wrócić, wątpię by chciało mu się szukać odnośnika w menu.

Nie rozumiem obecności okienka logowania. Jeżeli jest ono przeznaczone tylko dla administracji, po co zatruwać nim życie użytkowników? A jeżeli jest dla odwiedzających, to czemu nie ma żadnej rozpiski, co zyskujemy poprzez zalogowanie? I tak dalej, i tak dalej.

Warstwa kodu

Aż bałem się zaglądać do kodu. Jak się ookazuje, bardzo słusznie. Pomimo, iż sam nagłówek nie powala ilością błędów (zaledwie przestarzała deklaracja, zły meta na faviconę oraz brak deklaracji języka), dalej jest już tylko „lepiej”. Najbardziej rozbawił mnie ten fragment:

<div class="clr"></div>
</div>
<div id="header">
<div id="image">
<div id="sitename">
<p></p>
</div>
</div>
</div>
<div class="center">
<div id="wrapper">
<div id="content">
<div id="leftmenu">
		<div class="module">
			<div>
				<div>
					<div>

Co on tak właściwie robi? Strona jest kompletnie niezoptymalizowana, w nagłówkach czasami znajduje się sam br, a i tych nagłówków jest jak na lekarstwo. Zamykam okienko z kodem, starając się zapomnieć 🙂

Od szczegółu do ogółu

Muszę powiedzieć, iż dawno tak kiepskiego „portalu” nie widziałem. Ubogi graficznie, nieprzyjazny zarówno dla użytkownika, jak i robotów. Mi osobiście nie spodobał się, oczywiście pod względem wykonania. Na pewno nie będę tutaj zaglądał.

Można zobaczyć to cudo tutaj: fotourlop.pl

Moja ocena:

Dodaj komentarz