Ocenimy.com - ocena stron i blogów

Regulamin

Przeczytaj regulamin

Zapoznaj się z zasadami przyjmowania zupełnie nowych stron do oceny i poznaj kryteria oceniania.
Zgłoś stronę

Zgłoś stronę

Zapisz się do darmowej oceny, podając adres swojej strony oraz informacje na jej temat.
Zgłoś stronę

Czekaj na ocenę

Poczekaj, aż twój serwis zostanie oceniony - dostaniesz maila od razu, gdy tak się stanie!

Fablou.pl – porządny sklep z torebkami

Sklep torebki
Data dodania Oceniono Tagi Tagi: , , , Kategoria Kategoria: Sklepy

Ostatnio mam wiele do czynienia ze sklepami z torebkami. Może to i dobrze, gdyż ich jakość zazwyczaj nie należy do najgorszych. A przynajmniej w poprzednich przypadkach nie należała. To, co zobaczyłem jednak na Fablou.pl zaskoczyło mnie. Nie, wcale nie negatywnie. Muszę powiedzieć, iż jest on w ścisłej czołówce najlepiej wykonanych sklepów Internetowych, jakie do tej pory widziałem.

Prezentacja

Jak to mam w zwyczaju, pragnę rozpocząć od opisywania oprawy graficznej. Fablou.pl pod tym względem naprawdę mnie zaskoczyło. Strona główna serwisu prezentuje się bardzo zachęcająco. Wspaniale animowany slider z ładnymi przyciskami oraz po prostu prześlicznymi zdjęciami – całość schludna, aczkolwiek nieco uboga (przydałyby się na przykład nowe produkty czy te polecane). Mimo wszystko strona główna jest bardzo ładnie wykonana.

Nawigacja po stronie jest bardzo prosta, głównie dlatego, że wymaga użycia jedynie jednego paska nawigacyjnego. Strona z listami produktów jest bardzo schludnie wykonana, widać, że przyłożono się, by wszystko tutaj było na swoim miejscu. Pochwalić należy również stronę z wyglądem produktu, w której każdy element został dokładnie dopracowany. Opisy poszczególnych torebek są wystarczające, a zdjęcia duże i doskonale prezentujące ofertę. Całość przegląda się naprawdę przyjemnie. Przycisk do logowania z facebookiem mógłby być po polsku, ale poza tym nie można mieć żadnych zastrzeżeń – przynajmniej jeżeli chodzi o warstwę wizualną.

Kod sklepu

Sklep został stworzony przy użyciu skryptu PrestaShop, czego domyśliłem się już wcześniej i pozazdrościłem jakości wykonania. Deklaracja, zarówno kodowania, jak i języka, znajduje się w jak najbardziej odpowiednim miejscu – znaczników meta jest odpowiednia ilość, choć ten odpowiedzialny za roboty jest dość zbędny. Rozumiem, że to wina Presty, ale w nagłówku znajduje się zbyt dużo arkuszy stylów oraz skryptów, które powinny być przeniesione do stopki celem szybszego działania strony. Powinny zostać usunięte puste tytuły (zbędny kod) linków. Cały kod poza tym przedstawia się całkiem w porządku – tam, gdzie jest taka potrzeba, zostały zastosowane listy. Logo powinno być nagłówkiem pierwszego stopnia – sama hierarchia nagłówków jest bardzo płaskia i nad nią posiedziałbym najdłużej.

Podsumowanie

Fablou.pl to jeden z najlepszych sklepów, które widziałem i jedna z pierwszych stron, którym daję z czystym sumieniem najwyższą możliwą ocenę. Zachwycił mnie pod względem wyglądu i – co ważniejsze – nie zirytował mnie, jeżeli chodzi o kod. Ja osobiście dodaję do ulubionych i z pewnością będę przedstawiał znajomym jako wzór. Gratuluję!

Sklepem zachwycicie się tutaj: fablou.pl

Moja ocena:

Dodaj komentarz