Ocenimy.com - ocena stron i blogów

Regulamin

Przeczytaj regulamin

Zapoznaj się z zasadami przyjmowania zupełnie nowych stron do oceny i poznaj kryteria oceniania.
Zgłoś stronę

Zgłoś stronę

Zapisz się do darmowej oceny, podając adres swojej strony oraz informacje na jej temat.
Zgłoś stronę

Czekaj na ocenę

Poczekaj, aż twój serwis zostanie oceniony - dostaniesz maila od razu, gdy tak się stanie!

Elitarny.eu – zadbany, ale nielinkowany

Katalog stron
Data dodania Oceniono Tagi Tagi: , , , , Kategoria Kategoria: Katalogi stron

Jak każdy pozycjoner z zamiłowania bardzo często odwiedzam katalogi internetowe. Widziałem już najróżniejsze – zarówno te ładne, ale bezwartościowe, jak i mniej przykuwające oko, ale bardzo mocne, jeżeli chodzi o wartość pozycjonerską. Moim zdaniem katalog powinien zachowywać balans pomiędzy tymi dwoma czynnikami – z jednej strony powinien być ładny, albo przynajmniej nierażący swoją brzydotą w oczy, z drugiej natomiast wartościowy. Czy opisywany katalog rzeczywiście Elitarny?

Na temat wartości słów kilka

Jako że zgłoszeń do oceny jest co nie miara, te, które obecnie pojawiają się na Ocenimy.com pochodzą przynajmniej z zeszłego miesiąca. W związku z tym wiem, iż katalog ten jest dość stary – przez miesiąc można w znakomity sposób podlinkować swoje „dziecko”, zwiększając jego moc. Tutaj niestety tej mocy za bardzo nie ma. Raptem cztery setki linków prowadzących do witryny – to stanowczo za mało, jeżeli chodzi o katalog. Wielka szkoda, że jest tak słabo podlinkowany.

O budowie

Dlaczego szkoda? Otóż katalog ma bardzo duży potencjał. Został wykonany z należytą schludnością – przepiękna prezentacja, ładne, duże ikonki oraz fajne rozplanowanie poszczególnych elementów to jego główne zalety. Jeżeli chodzi o wygląd to nieco irytujący jest przycisk „do góry” – czy nie powinien on pojawiać się, gdy przebywa się na dole strony? Tutaj występuje on cały czas, co może działać na nerwy. Bardzo ładnie prezentują się pola prezentujące pagerank dodanych serwisów. Ogólnie należy powiedzieć, iż przyłożono się tutaj do każdego pojedynczego elementu. Efekt wizualny jest więc znakomity.

Pamiętajmy, że dobry katalog to nie tylko podlinkowanie, ale również i odpowiednia optymalizacja kodu. Jeżeli chodzi właśnie o kod to od razu w oczy rzuca się duża ilość skryptów widniejących w nagłówku. Stanowczo za duża. Raczej dobrze użyto tutaj nagłówków, jest ich dużo, a umieszczone zostały w odpowiednich miejscach. W wielu miejscach brakuje optymalizacji – powtarzane są stale klasy, które mogłyby zostać zastąpione klasą nadrzędną. Przykładowo:

<li class="pr"><img src="(..)/images/pr/7.gif" class="pr" alt="Strony posiadające PageRank: 7" /><span class="pr_text"><a href="(..)/pagerank-7.html" class="pr" title="Strony posiadające PageRank: 7">1</a></span></li>     
<li class="pr"><img src="(..)/images/pr/6.gif" class="pr" alt="Strony posiadające PageRank: 6" /><span class="pr_text"><a href="(..)/pagerank-6.html" class="pr" title="Strony posiadające PageRank: 6">2</a></span></li> 

Ogólnie rzecz jednak ujmując nie jest najgorzej.

Podsumowanie

Ogólnie rzecz biorąc katalog Elitarny.eu można zdecydowanie nazwać porządnym i zadbanym. Trochę niepokoi spora liczba oczekujących stron, jak również brak większego podlinkowania, ale katalog ma zdecydowanie potencjał. Oby tylko go nie zmarnował.

Swą firmę dodacie na elitarny.eu.

Moja ocena:

Komentarze

3 myśli nt. „Elitarny.eu – zadbany, ale nielinkowany

 1. Dziękuję za ocenę serwisu Elitarny.eu.
  Proszę nie martwić się sporą kolejką stron do przejrzenia – katalog jest darmowy więc cieszy się sporą popularnością, a ja staram się dokładnie zapoznać z każdą propozycją wpisu przed akceptacją lub odrzuceniem. Zawsze można skorzystać z opcji płatnej, wtedy rozpatrzenie jest poza kolejnością :).
  Pierwsze wpisy w katalogu pojawiły się w połowie września, a domena elitarny.eu jest nowa więc strona linkowana jest delikatnie ale nieustannie. Zapewniam, że nie jest to projekt jednoroczny i ma przygotowane solidne zaplecze, które sukcesywnie będzie uruchomiane.
  Zapraszam do dodawania wartościowych stron ale przed dodaniem proszę o zapoznanie się z informacjami jak dodać stronę oraz z zasadami portalu.

  • W grę wchodziły tylko dwie opcje: obowiązkowa rejestracja lub od początku wdrożenie płatności. Opłata za wpis mniej więcej tyle samo czasu zajmuje co rejestracja więc chyba dobrze wybrałem ;).
   Dzięki obowiązkowej rejestracji łatwiej mi wychwycić spamerów i jednocześnie wpisy są darmowe.

Dodaj komentarz