Ocenimy.com - ocena stron i blogów

Regulamin

Przeczytaj regulamin

Zapoznaj się z zasadami przyjmowania zupełnie nowych stron do oceny i poznaj kryteria oceniania.
Zgłoś stronę

Zgłoś stronę

Zapisz się do darmowej oceny, podając adres swojej strony oraz informacje na jej temat.
Zgłoś stronę

Czekaj na ocenę

Poczekaj, aż twój serwis zostanie oceniony - dostaniesz maila od razu, gdy tak się stanie!

EkoWózki – po prostu ładnie

Data dodania Oceniono Tagi Tagi: , , , Kategoria Kategoria: Sklepy

EkoWózki

Sklepów internetowych istnieje w polskim Internecie całe mnóstwo, to należy powiedzieć. EkoWózki to jednak moim zdaniem jeden z najschludniej i po prostu najładniej wykonanych sklepów. Pomimo paru niedociągnięć, jego wygląd cieszy oko i sprawia, że chce się zostać na dłużej.

 

Zalety

 

Zostało to osiągnięte między innymi dzięki odpowiedniemu dobraniu kolorów – niebieski i zielony doskonale współgrają ze sobą, tworząc na łamach sklepu charakterystyczny klimat. Slider został wstawiony w odpowiednim miejscu, działa płynnie. Zgrabne rozmieszczenie poszczególnych elementów na stronie głównej to właściwie największa zaleta strony. Top jest urzekający i naprawdę zachwyca oko.

 

Wady

 

Główną wadą strony (dość poważną) jest jak dla mnie przewaga formy nad treścią. Top wygląda rzeczywiście cudownie, zdjęcia też, ale to wszystko odwraca uwagę od ważniejszych rzeczy, od treści strony. Czcionka zastosowana w serwisie jest bardzo mała, ciężko się ją czyta. Dodatkowo strona bardzo długo się ładuje. Przyczyną może być zarówno serwer, jak i umiejscowienie skryptów (bardzo dużej ilości) w nagłówku. Te, które się da, powinno się przenieść do stopki, by pozwolić treści się najpierw zalogować. Z drobnostek: gdzieniegdzie brakuje polskich znaków („Jestes tutaj”), na stronach „O nas” i innych z tego menu linki wyglądają niczym domyślne, bez stylu. Kolor powinien zostać lepiej dobrany. Jeszcze tylko kilka uwag kodowych i już nie męczę 🙂

<a href="#" id="logo" title="Strona główna"></a>

Logo to pusty link? W dodatku prowadzący donikąd? Logo w stopce to samo.

<div id="promotion_label"></div>

Wiele pustych elementów, a strona i tak się wolno wczytuje.

Ponadto jeden ze skryptów znajduje się poza „ciałem” strony 😉 Optymalizacja!

 

Podsumowanie

 

Wygląd sklepu jest bardzo ładny, jednak należy tutaj popracować nad widocznością jego treści. Przydałyby się lepsze rozwiązania, jeżeli chodzi o kod – zmiana deklaracji, poprawa błędów. Ogólnie jednak podtrzymuję zdanie, iż jest to jeden z ładniejszych widzianych przez mnie sklepów. Pomimo tego, iż to piękno potrafi się zamienić w wadę.

Sklepem można się zachwycić na: ekowozki.pl.

Komentarze

Jedna myśl nt. „EkoWózki – po prostu ładnie

Dodaj komentarz