Ocenimy.com - ocena stron i blogów

Regulamin

Przeczytaj regulamin

Zapoznaj się z zasadami przyjmowania zupełnie nowych stron do oceny i poznaj kryteria oceniania.
Zgłoś stronę

Zgłoś stronę

Zapisz się do darmowej oceny, podając adres swojej strony oraz informacje na jej temat.
Zgłoś stronę

Czekaj na ocenę

Poczekaj, aż twój serwis zostanie oceniony - dostaniesz maila od razu, gdy tak się stanie!

Drukarnia.org.pl – zdecydowanie bez smaku

Drukarnia
Data dodania Oceniono Tagi Tagi: , , Kategoria Kategoria: Firmowe

Strona, którą teraz będę miał możliwość ocenić jest tak zwaną firmówką – reprezentuje firmę o takiej samej nazwie, jak i adres strony. Czy robi to godnie? Już teraz mogę powiedzieć, że – niestety – nie bardzo. Widać, że całość miała być prosta, ale schludna. A jest wręcz przeciwnie i to nie tylko na gruncie wizualnym.

W czym strona zawodzi?

Byłbym niegrzeczny, gdybym powiedział, że we wszystkim, ale tylko wtedy mówiłbym prawdę. Przede wszystkim weźmy pod uwagę przyjazność dla użytkownika. Cała strona nie zajmuje dużo, niemniej jednak jej logotyp został skompresowany, przez co widać ubytki jakościowe. Dodatkowo kolorystyka całej strony razi i jest nieprzyjemna – róż w takiej kombinacji wcale nie zachęca, a wręcz przeciwnie. Banner w topie po lewej (informacyjny) został w całości wykonany w formie obrazka, tymczasem zaledwie kilka linijek kodu mogłoby go zastąpić. Logo jest nieklikalne i nie jest nagłówkiem – jak widać błędów jest pełno, kilka podstawowych w samym logotypie. Na stronie głównej jest sporo tekstu i jest on czytelny – brakuje jednak rozgraniczenia miedzy tekstem, a boxem „Aktualności” – to też moim zdaniem działa na minus.

Jeżeli chodzi o kod to gdzieś w środku strony jest jakiś ukryty w komentarzu wczytywany plik flash, nie rozumiem, jakie jest jego zastosowanie.

          <img border="0" align="left" src="logo_1.jpg" height="241" width="639" alt="Producent toreb papierowych">

Zmiennych jak align, border czy width nie stosuje się w taki sposób – od tego jest css. Brakuje w meta-tagach opisu, słów kluczowych, a w tagu html deklaracji języka.

<a href="kontakt.php">Kontakt</a>&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; 

To nie jest prawidłowe zastosowanie niełamliwej spacji.

Menu działa płynnie, aczkolwiek źle dobrane kolory czynią je nieprzyjemnym. Stopka równie uboga, o czym chyba wiedział sam programista, wstawiając uśmieszek na jej końcu. Strona jest oparta na tabelkach. Nie wiem, kiedy była robiona, ale chyba jak najszybciej powinna zostać zmieniona. Całości „dopełnia” deklaracja HTML 4.0 Transitional, stara jak świat.

A w czym jest dobra?

W sumie strona przekazuje wiadomości i informuje o tym, o czym tak naprawdę powinna informować. Inną sprawą jest oczywiście to, w jaki sposób to robi. Tekst jest napisany dobrą czcionką – rozmiarowo i gatunkowo. Ogólnie rzecz biorąc moim zdaniem strona jest do wymiany, gdyż poprawianie błędów zajęłoby całe wieki, a z użytecznością i przyjaznością dla użytkownika nie jest najlepiej.

Adres strony: Producent toreb papierowych.

Dodaj komentarz