Ocenimy.com - ocena stron i blogów

Regulamin

Przeczytaj regulamin

Zapoznaj się z zasadami przyjmowania zupełnie nowych stron do oceny i poznaj kryteria oceniania.
Zgłoś stronę

Zgłoś stronę

Zapisz się do darmowej oceny, podając adres swojej strony oraz informacje na jej temat.
Zgłoś stronę

Czekaj na ocenę

Poczekaj, aż twój serwis zostanie oceniony - dostaniesz maila od razu, gdy tak się stanie!

Domele.pl – dość klimatyczny sklep oświetleniowy

Oświetlenie
Data dodania Oceniono Tagi Tagi: , , , , Kategoria Kategoria: Sklepy

W dzisiejszych czasach sklepów internetowych każdego miesiąca pojawia się co niemiara. W związku z tym ludzie zaczynają się ścigać jeżeli chodzi o oprawę graficzną swoich sklepów – bardziej kolorową, przyjaźniejszą dla użytkownika czy bardziej skromną. Często w tym wszystkim ginie klimat. O ten moim zdaniem zadbali autorzy sklepu Domele.pl, oferującego różnego rodzaju oświetlenie, do domu i do pracy.

Ogólny koncept

Od razu po wejściu rzuca się nam w oczy bardzo gustowny, wykonany ze smakiem top. Ciemna kolorystyka skontrastowana z jaskrawym światłem bijących z oświetlenia znajdującego się w topie. Moim zdaniem to mistrzostwo. Od razu powiem co niego o stopce, która moim zdaniem została wykonana w takim samym doskonałym stylu. Te dwa elementy (stopka i top) zdecydowanie na łamach tego sklepu wypadły najlepiej. Również nawigacja nie pozostawia wiele do życzenia, będąc dość przyjemną i fajnie rozegraną. Dostęp do kategorii sklepu jest szybki, gdyż te zostały umieszczone w jak najbardziej odpowiednim miejscu. Również strona produktu jest raczej czytelna i w większym stopniu nie można się do niej przyczepić. Klikalne logo także działa na plus, zwiększając intuicyjność nawigacji.

Wróćmy na stronę główną. W oczy rzuca się wielki tekst odnośnie wyprzedaży, jak również informacja dla klientów. Moim zdaniem to wszystko psuje cały efekt, jaki udało się osiągnąć przy pomocy topa. Tekst jest brzydki i w żaden sposób nie pasuje do reszty. Nie spodobały mi się również belki z numerami i tytułami nowych produktów z poszczególnych kategorii. Zdecydowanie za dużo jest tutaj elementów ruchomych, przez co trudno skupić się na czymś konkretnym.

Kodowy blend

Sklep nie przedstawia się dobrze, jeżeli chodzi o stronę kodową. Całość jest dość chaotyczna i w dużym stopniu przesycona niepotrzebnymi lub od dawna niestosowanymi elementami. Nagłówek strony jest jeszcze całkiem znośny, ale jadąc niżej już tak kolorowo nie jest. Przede wszystkim widać nadużycie niestosowanego już tagu font, z pewnością tutaj nieużytego celem zmiany czcionki. Poza tym nie brakuje pustych tagów, a wiele obrazków posiada pusty tekst alternatywny – nie po to się stosuje alt. Dodatkowo strona została pocięta w taki sposób, iż jest mnóstwo małych obrazków – to niepotrzebnie dodaje linijki kodu i sprawia, że sklep jest bardziej toporny. Zastosowanie wpisu meta z robots jest niepotrzebne – do tego powstał plik robots.txt. Poza tym na stronie nie są stosowane żadne nagłówki, a powinny być.

Podsumowanie

Domele.pl to moim zdaniem sprawnie wykonany sklep internetowy, z bardzo ładnym topem i stopką, aczkolwiek nieco zawodzącą główną częścią strony. Nie jest zbytnio zoptymalizowany, jeżeli chodzi o kod, ale nad wszystkim można popracować – zwłaszcza, gdyż są takie podstawy.

Adres sklepu: Domele.pl.

Dodaj komentarz