Ocenimy.com - ocena stron i blogów

Regulamin

Przeczytaj regulamin

Zapoznaj się z zasadami przyjmowania zupełnie nowych stron do oceny i poznaj kryteria oceniania.
Zgłoś stronę

Zgłoś stronę

Zapisz się do darmowej oceny, podając adres swojej strony oraz informacje na jej temat.
Zgłoś stronę

Czekaj na ocenę

Poczekaj, aż twój serwis zostanie oceniony - dostaniesz maila od razu, gdy tak się stanie!

Demeter.com.pl – schludnie i profesjonalnie

Data dodania Oceniono Tagi Tagi: , , Kategoria Kategoria: Firmowe, Zdrowie i sport

Demeter

Wchodząc na tytułową stronę nie sądziłem, iż trafię na coś powiązanego z medycyną. A jeżeli już tak bym pomyślał to z pewnością nie oczekiwałbym niczego porządnie wykonanego. Jakież było moje zaskoczenie, gdy moim oczom ukazała się ta oto strona. Chyba będę ją podawał jako ideał strony firmowej – no, może nie pod każdym względem, ale z pewnością pod wieloma. Zacznijmy od początku, bylebym czegoś nie pominął.

 

Zalety strony Demeter.com.pl

 

Nie chcę przesadzić z tymi słodkościami, ale sama strona jest porządnie wykonana pod względem wyglądu – każdy element mi zaimponował, na wielu będę się wzorował. Nawet prosty preloader slidera wpasował się w całą atmosferę strony. Slider jest duży, ale również i piękny, aczkolwiek zaledwie dwa zdjęcia pozostawiają pewien niedosyt. Znakomite przejścia w boxach pod sliderem i efekt na „Zakres usług”, który swoją drogą widziałem już na jednej stronie z darmowymi kodami CSS3+HTML5, aczkolwiek tutaj nie ma znaczenia, że był darmowy – ważne, że znakomicie współgra z całością. Czytelność to coś, na co zawsze zwracam uwagę, a czego ideałem jest ta właśnie strona. Dodatkowo zdjęcia zostały umieszczone w znakomity sposób – tutaj nie ma przypadku, wszystko zostało pięknie dopracowane. Plusem jest deklaracja, lubię nowoczesne strony podążające z trendami. Koniec słodzenia, czas na trochę brutalności.

 

Wady strony Demeter.com.pl

 

Pierwszą rzeczą, na którą zwróciłem uwagę jest logotyp strony. Moim zdaniem na tle całości nie wygląda tak nowocześnie i ciekawie. Z drobnostek wyglądowych – w nawigacji na górze po najechaniu tekst jest ściśnięty, a jeden link rozciąga się na dwie linie. Lepiej poszerzyć box – wtedy linki zostaną w jednej linii i będzie po prostu ładniej.

Przede wszystkim wadą jest brak optymalizacji kodowej. Na stronie znajduje się jakieś 25 skryptów i o wiele za dużo arkuszy css. Większość skryptów została dodatkowo umiejscowiona w nagłówku. Moim zdaniem to tu właśnie trzeba włożyć najwięcej pracy.

 

Podsumowanie

 

Demeter.com.pl to najlepsza strona firmowa z tych, które widziałem do tej pory. A widziałem wiele. Prawidłowa validacja i optymalizacja kodu – tego brakuje stronie do perfekcji. Myślę, iż ideał jest tak blisko, iż warto popracować nad jego osiągnięciem.

Można podziwiać na: demeter.com.pl

Komentarze

Jedna myśl nt. „Demeter.com.pl – schludnie i profesjonalnie

Dodaj komentarz